Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

2014-2015 eğitim-öğretim yılının bitimiyle Kestanepazarı öğrencilerinin eğitimdeki başarı durumları geçen seneye oranla artış gösterdi ve İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne giden öğrencilerimizin karne sonuçları hem velileri hem de hocaları sevindirdi. Tatilin ardından 2015-2016 eğitim-öğretim yeni bir heyecanla başladı.

Lise Yurdunda %85 Başarı

Özel Kestanepazarı Hatay Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu Müdürü Mehmet Kandemir, 2015-2016 eğitim-öğretim yılı başlangıcı nedeniyle açıklamalarda bulundu.

Kandemir, şunları söyledi: “Öncelikle yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum. Birkaç değerlendirmede bulunacağım. 2013-2014 eğitim-öğretim yılında 190 öğrenciyle eğitime başlamıştık. Ve başarı oranı %50 idi. 2014-2015 eğitim-öğretim yılında ise 51 takdir, 61 teşekkür alan öğrencimiz var. Bu da demek oluyor ki %80, %90 arası başarı sağladık. Ayrıca 51 öğrencimiz bizden burs almaya hak kazandı.

Fidan: Bu yıl ne gibi faaliyetler gerçekleştireceksiniz?

Mehmet Kandemir: Haftalık olarak öğrencilerle Kur’an, hadis ve fıkıh dersleri yapıyoruz, dertleşiyoruz. Ayrıca ayda bir kez öğrencilerimizi önemli yazarlarla buluşturuyoruz.

Bu programları bu sene 15 günde bir yapmayı hedefliyoruz. Sadece yazarlar değil alanında uzman meslek sahiplerini de getirmeye çalışacağız. Ayrıca Halk Eğitim’den Osmanlıca, saz, halk oyunları, İngilizce, bilgisayar kursu gibi faaliyetlerden yaralanacağız. Aynı zamanda matematik, Türkçe, tarih gibi dersler de İzmir İmam Hatip lisesinde takviye dersler verilecek. Son sınıflar için müdür yardımcımız Zübeyir Kuyubaşı’nın gözetiminde görüntülü dersler gerçekleştireceğiz.

Yurt Müdürü Mehmet Kandemir
Yurt Müdürü Mehmet Kandemir
Mehmet Kandemir Hocanın Düzenlediği Haftalık Sohbetler
Mehmet Kandemir Hocanın Düzenlediği Haftalık Sohbetler
Öğrencilerimiz Yurt Derslerine Devam Ediyor
Öğrencilerimiz Yurt Derslerine Devam Ediyor

Fidan: Yeni eğitim-öğretim yılı itibariyle neler söylemek istersiniz?

Mehmet Kandemir: Görevde olduğum süre boyunca her bir öğrencime adaletli davranmaya özen gösterdim. Adaletli davranmak benim hayat felsefemdir. Bütün bu çalışmalarımızın ana amacı; adalete, samimiyete, ihlasa dayalı Kestanepazarı ruhunu öğrencilerimize verebilmektir.

Yurdumuzun sorunlarında çözüm için kendilerine sık sık müracaat ettiğimiz Milli Kültür ve Ahlâka Hizmet Vakfı’mızın Başkanı değerli Lütfi Görmez hocamıza, mütevelli heyetimize ve vakfımızın yöneticilerine; yurdumuzdaki tamirat-tadilat, yenileme ve diğer birçok alandaki çalışmalarda bizleri destekleyen Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkanı Hasan Dayhan ve yönetim kurulu üyelerine; eğitim hizmetlerinde desteklerini esirgemeyen Fidan Eğitim Kurumları Derneği Başkanı Mustafa Necati Gürsöz beylere; gecesini gündüzüne katarak öğrencilerimizin yetişmesinde emek harcayan kıymetli hocalarımıza ve hizmet eden tüm kardeşlerimize şükranlarımızı sunuyorum.

 

Yurt Müdür Yardımcısı Zübeyir Kuyubaşı, son sınıflarla ilgili çalışmalar hakkında bilgi verdi:

Fidan: Geçen yıl kaç öğrenci üniversiteyi kazandı?

Zübeyir Kuyubaşı: Geçen yıl 40 öğrencimiz mezun oldu. Bunlardan 13’ü hafız 27’si yüzüne grubu öğrencileri idi. Son sınıf öğrencilerimize yönelik, üniversite sınavlarıyla ilgili yapmış olduğumuz programa 20 öğrencimiz eksizsiz katılmıştı. Programa katılanlardan 12’si üniversiteyi kazandı. Diğer öğrencilerimizin bazıları İmam Hatiplik atamalarıyla atandı ve göreve başladılar.

Fidan: Bu seneki son sınıf öğrencilere yönelik çalışmalarınız nelerdir?

Zübeyir Kuyubaşı: Bu yıl, 48 son sınıf öğrencimiz var. 18 öğrencimiz hafız, 30 öğrencimiz yüzüne grubunda. Sabahları YGS’ye yönelik okuma programları yapıyoruz. Akşam okuldan çıkınca öğrencilerimizi 2 gruba ayırarak, YGS’ye çalıştırıyoruz. Ders bitiminde yanlış yapılan soruları tek tek gözden geçiriyoruz. Hazırlık aşamasında farklı hocalarımızdan ders desteği de alıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.