Kestanepazarı Eğitim Kampüsü’nde Öğretmenler Günü Coşkuyla Kutlandı

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nin İzmir Hatay’da bulunan Eğitim Kampüsü’nde Öğretmenler Günü büyük bir coşkuyla kutlandı.

Kestanepazarı Eğitim Kampüsü’nde ‘Öğretmenler Günü Kutlamaları’ Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’nda öğrenim gören minik hafız adaylarının hocalarını tebrik etmeleri ile başladı.

HADİS-İ ŞERİF YAZILI HEDİYE
Hocalarının öğretmenler gününü kutlayan minik hafız adayları, Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yurt Müdürlüğü organizesinde, hocalarına üzerinde fotoğraflarının olduğu ve “Ya öğrenen ol, Ya öğreten ol, Ya dinleyen ol, Ya bunları seven ol Ama sakın beşincisi olma yoksa helak olursun” Hadis-i Şerif yazılı bardak hediye etti. Okulda ve Kur’an Kurslarında görevli 85 öğretmen ve eğitimcilere hediyelerini takdim eden öğrenciler, ardından öğretmenleri ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Hadis-i Şerif’in yazılı olduğu hediyenin manevi değerinin çok yüksek olduğunu dile getiren Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu hocaları, bu manalı güzel hediye için öğrencilere ve kutlama organizasyonunun başında bulunan Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yurt Müdürü Halil Taşcı’ya teşekkür etti.

DERNEK VE VAKIF YÖNETİMİ DE ÖĞRETMEN VE HOCALARI TEBRİK ETTİ
Öğretmenler Günü’nün planlanan ikinci programı ise Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Öğretmenler Odası’nda gerçekleşti. Program kapsamında Kestanepazarı Yönetim Kurulları Üyesi Halil Fatih Boyacı, Ahmet Arslan ve İdari İşler ve Personel Müdürü Ahmet Özer Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu hocalarını ziyaret etti. Ziyaret sırasında Kur’an Kursu hocalarımızı fedakârca çalışmalarından dolayı tebrik eden Kestanepazarı Yönetim Kurulu üyeleri, hocalarımız için alınan hediyeleri kendilerine takdim etti.

Yapılan ziyaretten dolayı büyük mutluluk duyduklarını dile getiren Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yöneticisi İsa Özgen, kursta görevli tüm hocalar adına Kestanepazarı Yönetimi’ne teşekkür etti.

Program sonrası Kestanepazarı Yönetim Kurulu Üyeleri, Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Hocaları ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif