Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı Cıvıl Cıvıl

KESTANEPAZARI YAZ KUR’AN KURSLARINA YOĞUN İLGİ

Kestanepazarı Kur’an Kursları tarafından İzmir Hatay’da bulunan Eğitim Kampüsün de açtığı Yaz Kur’an Kursları yoğun ilgi gördü. Yapılan başvurular arasından kayıt yaptırmaya hak kazanan 360 öğrenci altı hafta sürecek eğitimlerine başladılar.

HAFIZ ADAYLARI SEÇMELERE KATILACAK

Kestanapazarı Yaz Kur’an Kursları’na 8. sınıftan mezun olan 80 öğrenci ile 4. sınıftan mezun olan 180 öğrenci hafız adayı olarak eğitimlerine başladılar. Altı hafta sürecek olan kurslarda başarılı olan hafız adayları hafızlık eğitimlerine devam edecekler.

ARA SINIFLAR İÇİN GENÇ YILDIZLAR YAZ OKULU

İlköğretim 5, 6 ve 7. sınıfı bitirmiş ara sınıf öğrencileri için açılan Genç Yıldızlar Yaz Kur’an Kursları yoğun ilgi gördü. Kayıt yaptıran 100 öğrenci Kur’an-ı Kerim ve Temel Dini Bilgiler eğitimi almaktadırlar. 

ATÖLYE ETKİNLİKLERİ İLE EĞLENEREK ÖĞRENECEKLER

Öğrencilerimize Kur’an-ı Kerim derslerinden sonra kendi istek, beceri ve yetenekleri doğrultusunda yönlendirildikleri Ahşap, Ebru, El Sanatları, Akıl Oyunları, Gastronomi, STEM, Bilgisayar, Robotik Kodlama ve Medya Atölyelerinde keyifli vakit geçirerek, sosyal kültürel yönde de kendilerini geliştirecekler.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif