Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

 

Kestanepazarı Eğitim Kurumları, 2015-2016 eğitim-öğretim yılının ilk veli toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda Kur’an kursu ve lise yurdu öğrencilerimizin ders durumları ile ilgili genel bilgiler verildi.
Veliler, çocuklarının okudukları sınıflara çıkarak, öğrencilerin hocalarından ve belletmenlerinden, durumları hakkında bilgiler aldı.

19 Aralık 2015

Velilere Sınıflarda Öğrenciler Hakkında Bilgi Verildi
Velilere Sınıflarda Öğrenciler Hakkında Bilgi Verildi

Kur’an Kursları Veli Toplantısında Ortaokul Öğrencilerine Gösterilen İlgiden Bahsedildi
Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu yemekhanesi’nde gerçekleştirilen toplantıya, velilerin katılımı yüksekti. Toplantının açılışında konuşan Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkanı Hasan Dayhan; “Ortaokul öğrencileri için yapılan ek yurt binasının açılışını yaptık. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum yardımlarınızı esirgemediniz.” dedi.

Hasan Dayhan Açılış Konuşmasını Yaptı
Hasan Dayhan Açılış Konuşmasını Yaptı

Toplantıda Kurs Yöneticisi Şaban Küçük ve Yurt Yöneticisi Halil Taşcı öğrencilerin genel durumundan, günlük çalışma saatleri ve sosyal etkinlik faaliyetlerinden bahsetti. Yönetim memurları ve belletmenler ile beraber çalıştıklarını, öğrencilerin eğitim ve sağlık problemleri ile özellikle ilgilendiklerini belirten Taşcı; “Öğrencilerimizi aynı özveri ile yetiştirmeye devam edeceğiz.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Hatay Kur'an Kursu Veli Toplantısı
Hatay Kur’an Kursu Veli Toplantısı

Halkla İlişkiler Müdürü Mustafa Yaman yaptığı konuşmada, 61. yılına ulaşan İmam Hatip Takvimini velilere tanıttı. Tarihçesinden bahsederek bu günlere nasıl geldiğine ve ne gibi zorluklarla hazırlandığına değindi. Yaman; “İmam Hatip Takvimi bizim takvimimiz, bunu korumalı ve yaşatmalıyız. Bu takvimi başlatanlara, sürdürüp bu zamana kadar getirenlere vefa borcumuzdur.” diyerek duygularını ifade etti. Toplantı sonrası velilere sınıflarda, öğrencilerinin ders notları ve davranışları hakkında bilgilendirildi.

Lise Yurdu Veli Toplantısında Öğrencilerin Sosyal Faaliyetleri Hakkında Bilgi Verildi

Lise Yurdu veli toplantısında, Yurt Müdürü Mehmet Kandemir velilere hitap etti. Geldikleri için velilere teşekkür eden yurt müdürü öğrencilerin durumunu değerlendirdi. Kandemir, öğrencilerin ders ve davranışlarından rapor tutulduğunu ve raporların değerlendirildiğini söyledi. Öğrencileri hayata daha donanımlı yetiştirmek için Karabağlar Halk Eğitim Merkezi ile işbirliği yapılarak sosyal ve kültürel yönden her alanda kurs açtıklarını belirten Kandemir: “Öğrencilerimize Osmanlıca, İngilizce, halk oyunları, ney ve spor kursları imkânı sağlayarak onların daha iyi bir birey olmalarını sağlamaya çalışıyoruz.” dedi. Konuşmasının sonunda ise; “Bizimle irtibatlarınızı kesmeyin, sürekli irtibat halinde olalım, irtibat halinde olduğumuz velilerin öğrencileri daha başarılı oluyor.” sözleriyle konuşmasını bitirdi.

Lise Yurdu Veli Toplantısı
Lise Yurdu Veli Toplantısı

Toplantıda konuşan Lise Yurt Müdür Yardımcısı Ali Koç;  Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü hakkında bilgi verdi.” Öğrencilerimiz derslerin yoğun olmadığı zamanlarda tekvando ve güreş gibi sporlarla ilgileniyorlar. Bu sayede hem zamanlarını daha iyi değerlendiriyor hem stres atıyorlar.” dedi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.