Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı Eğitim Kurumları, 2016-2017 eğitim-öğretim yılının ilk veli toplantısını gerçekleştirdi. Eğitim kampüsünde yapılan toplantılarda Kur’an kursu, imam hatip ortaokulu ve lise yurdu öğrencilerimizin ders durumlarıyla ilgili veliler bilgilendirildi.  veli-toplantisi-10-aralik-2016-web1

Hatay Kur’an Kursu Yemekhanesinde Kur’an kursu ve imam hatip ortaokulu öğrenci velilerine hitap eden Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkanı Hasan Dayhan, 700’ü aşkın talebeye hizmet verdiklerini ifade ederek “Hizmetlerimizi büyüterek yakın bir zamanda kız Kur’an kursu açmak istiyoruz. Resmi makamlara müracaatlarımız oldu inşallah bir kız Kur’an kursunu devlet büyüklerimiz bize tevdi edecekler. Bunun haricinde Vakıflar Bölge Müdürlüğü de bize iki tane büyük yurt binası vereceğini açıkladı.” dedi.

İzmir Valisi Erol Ayyıldız’ın Kestanepazarı’na her türlü desteği verdiğini ifade eden Başkan Dayhan, “Her zaman yanımızda olan, bize destek veren Valimiz ’den Allah razı olsun” diye konuştu.

Kestanepazarı Millete Hizmet Eden Bir Kurum
Kestanepazarı’nın 1945’ten bugüne uzanan bir marka olduğunu belirten Halkla ve İlişkiler Müdürü Mustafa Yaman ise “Son zamanlarda bu marka kötü bir insanın birkaç yıl burada kalması dolayısıyla farklı olarak duyuldu. Yoksa o insanın burayla ne ilgisi, ne alakası var. Buranın ne kurucusu, ne yöneticisi hiçbir zaman olmamıştır. Kısa bir müddet diyanetin gönderdiği bir vaiz olarak Kestanepazarın’da kaldı. 1971 yılında da buradan kovuldu. Kestanepazarı’nın FETÖ ile ilgisi alakası yoktur” dedi.

Kestanepazarı’nın millete hizmet eden bir kurum olduğunu ifade eden Yaman, Kestanepazarı hafız yetiştiren, Allah ve peygamberi bilen, Kur’an’ın izinde bir gençlik yetiştirdiğini söyledi.

Hatay Kur’an Kursu Yöneticisi Şaban Küçük, Yurt Müdürü Halil Taşcı ve Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Tevekkül Çobanlar ise Kur’an kursu, imam hatip ortaokulu ve yurdu eğitim sistemi hakkında velileri bilgilendirdi.

Veliler daha sonra çocuklarının okuduğu sınıflara çıkarak öğretmenler ve belletmenlerden öğrencilerinin durumları hakkında bilgi aldı. Öğrenci velilerine hazırlanan karneler verildi.veli-toplantisi-10-aralik-2016-web4

“İrtibat Halinde Olduğumuz Velilerin Öğrencileri Daha Başarılı”

Özel Hatay Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu veli toplantısında ise Yurt Müdürü Mehmet Kandemir velilere hitap etti. Geldikleri için velilere teşekkür eden yurt müdürü öğrencilerin durumunu değerlendirdi. Kandemir, öğrencilerin ders ve davranışlarından rapor tutulduğunu ve raporların değerlendirildiğini ifade etti.  Öğrencileri hayata daha donanımlı yetiştirmek için gayret etiklerini dile getiren Kandemir, “Öğrencilerimize sunduğumuz Osmanlıca, tekvando, DBHT ve YGS kurslarımız ile onların daha iyi bir birey olmalarını sağlamaya çalışıyoruz” dedi. Konuşmasının sonunda ise; “Bizimle irtibatlarınızı kesmeyin, sürekli irtibat halinde olalım, irtibat halinde olduğumuz velilerin öğrencileri daha başarılı oluyor” dedi. Müdür Yardımcısı Zübeyir Kuyubaşı ise velilere öğrencilerinin YGS’ye hazırlık durumu hakkında bilgi vererek “Üniversiteyi kazanmaları için elimizden geleni yapıyoruz ama eğitimine devam etme hedefi olmayan öğrenciler için de yapabileceğimiz çok bir şey yok. İnşallah tüm öğrencilerim üniversite kapılarından içeri girebilir.” diye konuştu.veli-toplantisi-10-aralik-2016-web5veli-toplantisi-10-aralik-2016-web3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.