Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı Bindörtyüz Yıllık Geleneği Sürdürüyor Türkiye’nin en köklü hafızlık kurumu olan Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği himayesindeki Kestanepazarı Kur’an Kursları, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’den (SAV.) miras kalan mukabele geleneğini sürdürmeye devam ediyor. İzmir’in 6 ilçesinde mukabelelere devam eden Kestanepazarı hafızları ikindi namazı öncesi camilere gelen cemaate de Kur’an ziyafeti sunuyor.

159 HAFIZ 49 CAMİ’DE MUKABELE OKUYOR
Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu, Konak Müftülüğü Kestanepazarı Merkez Kur’an Kursu ve Aliağa Müftülüğü Kestanepazarı Hacı Tülay Çolakoğlu Kur’an Kursu’nda eğitim gören 159 hafız Ramazan ayı boyunca her gün ikindi namazı öncesi camilerimizde mukabele okuyor. Karabağlar’da 31, Konak’da 7 Gaziemir’de 2, Bornova’da 2, Buca’da 1 ve Aliağa’da 6 olmak üzere toplam 49 camiide mukabele okuyan Kestanepazarı hafız öğrencileri Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’den (SAV.) miras kalan ve bin 400 yıldır süre gelen bir geleneği İzmir’de de aralıksız olarak sürdürüyor.

EN ÇOK MUKABELE OKUNAN CAMİİ KARABAĞLAR’DA
Ramazan ayında mukabele geleneğinin İzmir’de en çok Karabağlar’da gerçekleştirildiğini dile getiren Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yurt Yöneticisi Halil Taşcı, “Bunda hiç şüphesiz Kur’an kursumuz ve Kestanepazarı gönüllülerinin payı çok yüksek. Camilerimize gelen cemaatimiz okunan cüzleri can kulağı ile dinlemekte. Hafızlarımızın ezbere okuduğu mukabelelerden çok memnun. Karabağlarda hemen hemen her mahallede böyle bir etkinliğin olması da cemaatimiz açısından memnuniyetle karşılanıyor. Peygamberimizden kalan bir mirası yaşatan gençlerimizin eğitimi için çaba sarf eden tüm hocalarımızı ve çalışanlarımızı ayrıca bu gençlerin yetişmesinde emeği olan tüm Kestanepazarı gönüllülerini yürekten tebrik ederim” dedi.

İzmir Camilerinde Mukabele Okuyan Hafızlarımız Cami Cemaatine Kur’an-ı Kerim Ziyafeti Sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.