Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Öğrencilerimizden Hafız Zafer Yaman ve Hafız Halil Ay derslerindeki başarı ve örnek ahlaklarından dolayı umre ile ödüllendirildi.

Zafer Yaman, Halil Ay

Kestanepazarı Lise Yurdu öğrencilerinden Yaman ve Ay derslerindeki başarının yanı sıra ramazanda hatimle teravih namazı kıldıran ve düzenlenen yarışmalarda Kestanepazarı’nı temsil eden öğrenciler.

Özmerve Turizm Sahibi Abdullah Demirci‘nin tüm masraflarını karşıladığı kutsal yolculukta, öğrencilerimize Kabe’yi ilk gördüklerinde neler hissettiklerini sorduk.

Zafer Yaman: Daha önce yaşadığım hiçbir duyguya benzemiyor Kabe’yi görmek. Hani bir söz vardır “anlatılmaz yaşanır” işte tam da böyle bir duygu. Anlatamıyorum ama gitmeyen herkese yaşamasını tavsiye edebilirim.

Umrede hem ibadetimizi yerine getirdik hem de Kur’an tilaveti ve dualarla insanlara yardımcı olmaya çalıştık. O topraklardan geldiğimden beri hayatımda değişen en önemli şey ise namazlarımı huşû içerisinde kılabilmek oldu.

Halil Ay: Kabe’ye davet edildiğimiz bilinciyle yaklaştım. O kadar insan içerisinden Allah beni layık gördü ve davet etti. Ben de davete icabet ettim. Hocalarımızın tavsiyesi üzerine başım yerde yaklaştım Kabe’ye ve belirli bir mesafeye gelince kafamı kaldırdım. İlk gördüğümde dizlerimin bağı çözüldü, müthişti. Etkisi hala devam ediyor. Bazen rüyalarımda Kabe’ye tekrar gittiğimi görüyorum.

Kutsal topraklar insanın hayata bakış açısını tamamen değiştirebiliyor. Orada insanlar egolarından o kadar arınmış ki birine yanlışlıkla çarpsam, dönüp önce o özür diliyordu. Allah Tüm İslam alemine oralardaki kardeşlik ruhunu devam ettirmeyi nasip etsin.

Başkan Dayhan Teşekkür Etti

Dernek Başkanı Hasan Dayhan, Kestanepazarı’na ve öğrencilerimize yapmış olduğu katkılar ve son olarak gerçekleştirdiği umre seyahati için Özmerve Turizm Sahibi Abdullah Demirci‘ye teşekkür etti.

Halil Ay, Hasan Dayhan, Zafer Yaman, Özmerve Turizm Sahibi Abdullah Demirci, Ahmet Özer, Mustafa Yaman

Bir Yanıt

  1. BAŞARILI HAFIZLARIMIZI UMRE İLE ÖDÜLLENDİRDİĞİ İÇİN ÖZMERVE TURİZM SAHİBİ SAYIN ABDULLAH DEMİRCİ BEYE TEŞEKKÜR EDERİZ..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.