Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı Arapça Metin Canlandırma Birincisi

Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu bu yıl dokuzuncusu gerçekleştirilen “Uluslararası Arapça Etkinlikleri” kapsamında düzenlenen İmam Hatip Ortaokulları arası metin canlandırma yarışmasında geçen yıl olduğu gibi yine İzmir birincisi oldu.

Selçuk Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin ev sahipliğinde yapılan yarışmada açılış konuşmasını Okul Müdürü Muhammet Emin Aktaş yaptı. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerin gönüllerin birincisi olduğunu vurgulayan Müdür Aktaş, “Böyle güzide ve güzel bir yarışmanın elbet bir birincisi olacaktır fakat katılan tüm öğrencilerimiz bizim gönlümüzde yarışmayı kazanmıştır” dedi. Müdür Aktaş’ın konuşmasını gelen tüm davetlilere teşekkür edip iyi seyirler dileyerek tamamlamasının ardından yarışmalara geçildi.

Çekişmeli geçen yarışmada “Yoğun Anne” isimli oyunu canlandıran 15 Temmuz Şehitleri İHO üçüncü gelirken, “Kalemin Kibri” adlı eseri canlandıran Torbalı Ayrancılar İHO yarışmayı ikinci olarak tamamladı. Karabağlar Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri ise canlandırdıkları Nasreddin Hoca’nın “Kazan Doğurdu” adlı oyunu ile yarışmanın birincisi seçildi.

“BİR YILLIK OKULDA 5. PLAKETİMİZİ ALDIK”

Gece gündüz demeden bu yarışmaya hazırlandıklarını dile getiren Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu Arapça Öğretmeni Hasan Akburak, “Hiçbir başarı tesadüf değildir. Bizler burada çalışmalarımızın karşılığını aldık. Okulumuz kurulalı 2 yıl olmasına rağmen Arapça dalında 5 plaketimizi kazandık. Bu da bizlerin Arapça konusunda ne kadar başarılı olduğumuzu gösteriyor” dedi.

HEDEFİMİZ TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ

Arapça Metin Canlandırma yarışmasına okulun geçen yıl eğitim öğretime başlaması sebebiyle 2. kez katılma imkânı bulduklarını dile getiren Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Halil Taşcı, “Geçtiğimiz sene de bölge birincisi olarak gittiğimiz finallerde Türkiye 3. olduk. Bu yıl bölge yarışmaları videonu çek gönder şeklinde olacak. Çekilen videolar Din Eğitimi Genel Müdürlüğü tarafından değerlendirilecek. Sonrasında hedefimiz Allah’ın izni ile Türkiye birinciliği” şeklinde konuştu.

“KESTANEPAZARI’NIN KÖKLÜ GEÇMİŞİNDEN BESLENİYORUZ”

Yarışma sonrası diğer tüm okul müdürlerinin kendilerini tebrik ederek yarışmayı kazanmayı hak ettiklerini dile getirmelerinin kendileri için ayrıca bir gurur kaynağı olduğunu da dile getiren Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Rasim Çakmak, sözlerine şöyle devam etti:

“Okulumuz yeni olmasına rağmen Kestanepazarı’nın köklü geçmişinden beslenmektedir. Beslendiğimiz ana kaynak sebebi ile yerinde ve zamanında yapılan çalışmalar da bu tür başarılar şeklinde meyvelerini vermektedir. Biz geçen sene de olduğu gibi bu sene de finallerde iddiamızı sürdürüyoruz. Ben öğrencilerimin bu yıl Türkiye finallerinden birincilik ile döneceğine inanıyorum.”

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif