Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu ve Kestanepazarı Hat’ay Kur’an Kursu öğrencileri geleneği bozmayıp Arapça yarışmalarında yeni bir birincilik daha elde etti. Geçtiğimiz yıl Arapça Metin Canlandırma Yarışmaları’nda aldığı birinciliği geçen gün de tekrarlayan Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, dün de Arapça Çocuk Şarkıları yarışmasında yine birinci oldu.

Bu yıl dokuzuncusu düzenlenen Uluslararası Arapça Yarışmaları kapsamında gerçekleştirilen Ortaokullararası Arapça Çocuk Şarkıları Yarışması Buca Çakabey İmam Hatip Ortaokulu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

“BAŞARI TESADÜF DEĞİLDİR”

Geçen yılın da birincisi olduklarını hatırlatan Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Halil Taşcı, “Başarı kesinlikle tesadüf değildir. Eğitim bir ekip işidir. Burada öğrencilerin hazırlanması için çaba sarf eden tüm öğretmen ve hocalarımızı can-ı gönülden tebrik eder, çocuklarımızın başarısının devamını dilerim” dedi.

UYUMLU VE AZİMLİ ÇALIŞMA BAŞARIYI GETİRİYOR

Öğrencilerle yarışmaya hazırlanmak için yoğun bir çaba sarf ettiklerini dile getiren Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu Arapça Öğretmeni Hasan Akburak, “Göstermiş oldukları başarıdan dolayı tüm öğrencilerimle gurur duyuyorum. Geçen yıl eğitim-öğretim hayatına başlayan yeni bir okulda, katıldığımız yarışmaların birçoğunda birinci olduk. Bu da Kestanepazarı ailesinin öğrencilerin geleceğe hazırlanması adına ne kadar uyumlu çalıştığının bir göstergesidir” şeklinde konuştu.

HEDEF: TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ

Alınan birincilikle bölge finallerine katılmaya hak kazandıklarını belirten Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Rasim Çakmak, sözlerine şöyle devam etti:

“Aldığımız birincilikle bölge finallerine katılma hakkı kazandık. Amacımız bölge finallerini de geçerek Türkiye birinciliğini almak. Kestanepazarı’nın geleneklerinden de aldığımız güçle inşallah bunu başaracağız. Yarışmalara hazırlık aşamasında emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize ayrıca bugüne kadar bizlerden hiçbir konuda desteklerini esirgemeyen Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği ile Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı Başkanı Çoşkun Akın ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.