Kestanepazarı Ailesi’nin Acı Günü

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği İdari İşler ve Personel Müdürü Ahmet Özer’in kayınpederi, Kestanepazarı’nda uzun yıllar Arapça Öğretmenliği yapmış olan Emekli Din Görevlisi Hüseyin Atabay, son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze namazı Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii’nde kılınan merhumun naaşı, Işıkkent Mezarlığı’na defnedildi.

Kestanepazarı’nda Arapça öğretmenliği yapmış olan emekli Din Görevlisi Hüseyin Atabay, geçirdiği kalp krizi sebebiyle vefat etti. Tüm hayatı boyunca İslam’a hizmet için çalışan, Kur’an-ı Kerim ve dini eğitim için çaba göstermiş ve Kestanepazarı’nda da Arapça Öğretmenliği yapmış olan Atabay’ın cenaze namazı, Çarşamba günü öğle namazı sonrası İlahiyat Camii’nde yüzlerce seveninin katılımıyla kılındı.

IŞIKKENT MEZARLIĞINDA BULUNAN AİLE KABRİNE DEFNEDİLDİ
Kılınan cenaze namazı sonrası Işıkkent Mezarlığı’na götürülen Hüseyin Atabay’ın naaşı burada bulunan aile kabrine defnedildi. Defin sonrası Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Hocası Hafız, Mehmed Ali Yakalı, Hafız Fatih Gülpamuk, Hafız Bayram Güzelhan ve Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Halkla İlişkiler Müdürü Ali Koç Yasin ve Mülk surelerini okudu.

Okunan duaların ardından Aile yakınları taziyeleri kabul etti.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif