Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı 8. Kitap Sergisi Açıldı

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nin İzmir Hatay’deki Eğitim Kampüsü’nde yer alan Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu 8. Kitap Sergisi’ni ziyarete açtı.

239 ÖĞRENCİYE 239 KİTAP

Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu tarafından bu yıl 8. kez açılan Kitap Sergisi Ek Bina Sinema ve Sergi Salonu’nda ziyaretçi kabulüne başladı. Kur’an Kursu’nda eğitim gören 239 öğrenci için 239 farklı kitabın yer aldığı sergide tüm kitaplar Diyanet İşleri Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu tarafından onaylı kitaplardan meydana geliyor.

KİTAPLAR SERGİ SONRASI KÜTÜPHANEYE AKTARILIYOR

Sergi salonunda kitapların yaş gruplarına uygun bir şekilde sıralandığını belirten Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yurt Yöneticisi Halil Taşçı, “Öğrencilerin kitaplara olan ilgisinden dolayı çok memnunuz. Bu yıl sekizincisini gerçekleştirdiğimiz etkinlik ile öğrencilerimize yeni çıkan ve okumaları tavsiye edilen yararlı eserleri tanıtma imkânımız oluyor. Değerli hocalarımız ve velilerimizin desteği ile satın alınan bu kitaplar sergi sonrasında yurtlarımızda bulunan kütüphanelerimize aktarılıyor. Burada kitaplar hakkında bilgi alan öğrencilerimiz de kütüphanelerimize aktardığımız tüm bu kitapları oradan temin ederek okuma fırsatı buluyor” dedi.

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nin İzmir Hatay’deki Eğitim Kampüsü’nde yer alan Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu 8. Kitap Sergisi’ni ziyarete açtı.

Sergi salonunda kitapların yaş gruplarına uygun bir şekilde sıralandığını belirten Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yurt Yöneticisi Halil Taşçı, “Öğrencilerin kitaplara olan ilgisinden dolayı çok memnunuz. Bu yıl sekizincisini gerçekleştirdiğimiz etkinlik ile öğrencilerimize yeni çıkan ve okumaları tavsiye edilen yararlı eserleri tanıtma imkânımız oluyor.” dedi

Kur’an Kursu’nda eğitim gören 239 öğrenci için 239 farklı kitabın yer aldığı sergide tüm kitaplar Diyanet İşleri Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu tarafından onaylı kitaplardan meydana geliyor.

 

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif