Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Ödülleri Sahiplerini Buldu

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nin hamiliğini yaptığı okul ve Kur’an kurslarında uluslararası, ulusal ve bölgesel başarılara imza atan öğrenciler yapılan törenle ödüllendirildi. Ödül töreninde sahne alan Eğitimci Yazar Av. Hayati İnanç’ın söyleşisi İzmirliler tarafından yoğun ilgi gördü. Törene İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, İzmir İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan, 24. Dönem AK Parti İzmir Milletvekili Rıfat Sait, ilçe milli eğitim müdürleri, ilçe müftüleri şube müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nin hamiliğini yaptığı İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi, Hisar Fen ve Sosyal Bilimler Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’nda 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılında başarı kazanmış öğretmen, hoca ve öğrenciler için ödül töreni düzenlendi. Karabağlar Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen törende selamlama konuşmalarını yapan Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkanı Cüneyd DAYHAN, “Bugün burada takdim edilecek ödüller ile sizlerde tanık olacaksınız ki derneğimizin hamiliğini yapmış olduğu Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı Kur’an kurslarımız ile Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarımızda, Hem ilim hem de bilim alanında eşine zor rastlanır birçok başarıya imza atılmıştır. Bu başarıların kazanılmasında emin olun ki siz hamiyetli kardeşlerimizin payı çok büyüktür. Başarılarından dolayı tüm hoca, öğretmen ve öğrencilerimizi bir kez daha huzurlarınızda tebrik ederken, sizlerin desteği ve yüce Allah’ın izniyle başarılarımızın aratarak devam edeceğine inancımın tam olduğunu dile getirmek isterim” dedi.

İzmir İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan, Kestanepazarı’nın Kur’an-ı Kerim ve Hafızlık eğitiminde çok önemli bir yerde olduğunu belirttiği konuşmasında, yapılan tüm çalışmalardan ve alınan başarılardan dolayı Kur’an kursu yönetimini, hocaları, öğrencileri ve dernek yönetimini tebrik etti.

İzmir İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’ne Millî Eğitim Camiası’na yapmış olduğu destekten dolayı teşekkür ederken, başta Teknofest Türkiye 2. olan öğrenciler ve öğretmenleri olmak üzere tüm öğrenci, öğretmenleri tebrik etti.

“DİLİMİZE VE KÜLTÜRÜMÜZE SAHİP ÇIKMAMIZ İÇİN UYARDI”

Ödül töreninin ardından “Can Veren Pervaneler” isimli söyleşisi ile sahne alan Eğitimci Yazar Av. Hayati İnanç, divan edebiyatından sunduğu örnek kasideler ve beytler ile salondaki izleyicileri adeta mest etti. Hatıralarında başından geçen olayları, ünlü divan şairlerinin hayatlarındaki örnekler ve şiirlerindeki benzetmeler üzerinden aktararak, toplumumuzda yaşanan kültürel erezyona da dikkat çeken İnanç, toplum olarak dilimize, tarihimize, kültürümüze sahip çıkmamızın ne denli önemli olduğunu dile getirdi.

Program sonunda Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği ilahi korusu da seslendirdiği ilahiler ile ziyaretçilere keyifli anlar yaşattı.

İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi 2. Sınıf Okul Birincisi Nurullah ÖZÇİFTÇİ- Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkanı Cüneyd DAYHAN
Hafız Yasin USLU- İzmir İl Müftüsü Recep Şükrü BALKAN
Kur’an-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması Dünya 2. Enes KAPUT- İzmir İl Müftüsü Recep Şükrü BALKAN
Oktay TOPBAŞOĞLU- İzmir İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Ömer YAHŞİ
İzmir İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Ömer YAHŞİ- TEKNOFEST Türkiye 2. Asım YAŞAR
TEKNOFEST Türkiye 2. Abdullah TOSUN- İzmir İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Tahir BÜDÜN
Kur’an-ı Kerim Güzel Okuma İzmir 1. Onur KESEN- İzmir İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Harun YAZAR
Kur’an-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması Türkiye 2. Ömer BAYDAR- Karabağlar Müftüsü Fahri TÜFEKÇİOĞLU
Dikili İlçe Millî Eğitim Müdürü Ekrem ULUS- Kur’an-ı Kerim Güzel Okuma İzmir Birincisi Halil İbrahim DURUT
Hutbe Okuma Yarışması İzmir Birincisi Mesut CEYLAN- İSTOK Dönem Başkanı Ali KÖSTEPEN
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Şube Müdürü Oktay BAK- Tekvando İzmir 1. Süleyman EREL
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Şube Müdürü Oktay BAK- Masa Tenisi İzmir 1. Mehmet Numan EKİM
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Şube Müdürü Oktay BAK- Masa Tenisi İzmir 1. Hamza ALKAN
İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi 1. Sınıf 1.si Ahmet Selçuk TÜRKMEN- İzmir Valiliği YİKOB Başkanı Nurettin YILDIZ
İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi 3. Sınıf 1.si Rıdvan Can ÇELİK- Kestanepazarı Fidan Eğitim Kurumları Derneği Başkanı Mehmet Mahir KARAŞEN
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif