Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı 15 Temmuz Törenlerinde Yerini Aldı

İzmir’in Konak Meydanı’nda düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerinde Kestenepazarı da yerini aldı. Korona tedbirleri kapsamında sınırlı sayıda vatandaşın yer aldığı etkinliklerde Başkan Cüneyd Dayhan, Kestanepazarı kurumlarını temsilen alanda kendisi için ayrılan yerde hazır bulundu. Başkan Dayhan, FETÖ terör örgütünün milletin silahını millete doğrultarak devleti ele geçirmeye çalıştığını, fakat aziz milletimizin Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bu oyunu bozduğunu dile getirdi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri Korona virüs pandemisi sebebiyle maske, mesafe ve hijyen tedbirlerine uyularak gerçekleştirildi. Tedbirler kapsamında protokol üyeleri için güvenlik çemberine alınan alana vatandaşlar alınmadı.  İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Ege Ordusu Komutanı Korgeneral Ali Sivri, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu, AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin’in de yer aldığı alanda Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği, Millî Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı ile Kestanepazarı Fidan Eğitim Kurumları Derneği yöneticilerimiz de hazır bulundu.

KUR’AN-I KERİM OKUNUP DUALAR EDİLDİ
Mehteran takımının İzmir Büyükşehir Belediye binası önünden Konak Meydanı’na giriş yapması ile başlayan etkinlikler şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla devam etti. Ardından İzmir İl Müftülüğü görevlileri tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu, ilahi grubu tasavvuf musiki dinletisi sundu, dualar edildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı konuşma canlı olarak ekranlarda gösterildi. Saatler 21.15’i gösterdiğinde darbe girişiminin ilk görüntülerinden oluşan kolaj yayını yapıldı. Ekranlarda, yine 15 Temmuz gecesi yaşananlar yayınlandı, İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu, Kahramanlık Türküleri konseri verip zeybek gösterisi sergiledi. Anma programında, saat 00.13’te tüm camilerden sela, 00.20’de İzmir İl Müftülüğü görevlisi tarafından Fetih Suresi okundu. Program, sabah namazı ile son buldu.

“UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ”
Hain FETÖ terör örgütünün bundan tam 4 yıl önce milletin silahını yine millete doğrultarak devletimizi ele geçirmeye çalıştığını hatırlatan Başkan Dayhan, “Demokrasiye ve özgürlüğüne bağlı olan Aziz Türk Milleti bu hainlere en güzel cevabı o gece vermiştir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde ve onun talimatı ile sokağa çıkan vatanseverler darbecilere geçit vermemiştir. Bu hainlere demokrasimizi korumak uğruna vücudunu siper eden 251 vatandaşımız şehit düşmüş, 2 bin 196 vatandaşımız da gazilik mertebesine erişmiştir. Rabbim herbirinden razı olsun inşallah. O hain geceyi unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız” dedi.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif