Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kavaklıdereliler Hafızlarımızın Kur’an Ziyafetiyle Coştu

Muğla’nın Kavaklıdere ilçesinde düzenlenen Kur’an Ziyafeti programı, yüzlerce kişinin katılımıyla, Kavaklıdere Düğün Salonunda gerçekleştirildi. Programda, su kanalında boğularak vefat eden 2 Kur’an kursu öğrencisi için dualar edildi.

Kavaklıdere Müftülüğü ve Kestanepazarı Eğitim Kurumları’nın ortaklaşa düzenlediği Kavaklıdere Kur’an ziyafeti programında Kestanepazarı öğrencileri, mezun hafızları ve İzmir’in meşhur okuyucuları Kur’an tilavet etti. Programa Muğla İl Müftü Yardımcıları Hüseyin Küçükoğlu, Zekeriya Çelik, Kazım Aşlık’ın yanı sıra, ilçe emniyet müdürü, daire amirleri ve yüzlerce Kur’an dostu katıldı.

aa
Muğla Kavaklıdere Kur’an Ziyafeti Programımız Gönülleri Coşturdu

Ziyafette, Kavaklıdere’de ikamet eden öğrencilerimizden Hafız Enes Ganioğlu, lise öğrencilerimizden Hafız Raşit Kırıcı, Belletmenlerimizden Hafız Osman Bostancı, Muğla Ortaca Merkez Kur’an Kursu Öğreticisi Mevlüt Yavaş, Kestanepazarı Merkez Kur’an Kursu Öğreticilerimizden Hafız Halil İbrahim Savan ve Hafız Sadık Daştan, Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Öğreticilerimizden Hafız Hasan Hüseyin Türe, Kurra Hafız Mesut Güner, İzmir Balçova Eyüp Sabri Camii İmam-Hatibi Hafız Yaşar Eren ve mezunlarımızdan Manisa Sultan Camii İmam-Hatibi Hafız Cemil Tombak Kur’an tilavet etti. Ozan Şen ve Raşit Kırıcı’nın solist olarak görev aldığı Kestanepazarı İlahi Grubu ilahiler söyledi ve kaside okudular.

Muğla İl Müftü Vekili (Yardımcısı) Zekeriyya Çelik yaptığı konuşmada, milletimizin Kur’an’ı sevdiğini belirten; “Kur’an’ı okur, okutursan huzur bulursun. Kur’an’ı evlatlarımıza öğretmeliyiz, öğretemiyorsak öğrenmelerine vesile olmalıyız.” dedi.

Programda bir konuşma yapan Kavaklıdere İlçe Müftüsü (Kestanepazarı Mezunu) Kadir Küçük, katılımlarından dolayı davetlilere teşekkür etti. Bir gün öncesindeki 2 Kur’an kursu öğrencisinin, su kanalındaki boğulması olayından dolayı çok üzüntülü olduğunu belirten Küçük, böyle bir organizasyonun Kavaklıdere’de yapılmış olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Programda bir konuşma yapan Kestanepazarı Halkla İlişkiler Müdürü Mustafa Yaman, Kestanepazarı’nın hizmetlerini anlattı.

Programa katılan misafirlere, program öncesi yemek ve tatlı ikram edildi. Programa Kavaklıdere’nin yanı sıra Muğla merkez ve diğer ilçelerinden çok sayıda vatandaş katıldı.  Sunuculuğunu Kestanepazarı Basın-Yayın Müdürü Nurkan Boz’un gerçekleştirdiği programın sonunda Muğla İl Müftü Yardımcısı Kazım Aşlık bir dua yaptı. İşadamı Şevket Ganioğlu, program sonrası ikramlarıyla okuyucu hocaları ve misafirleri ağırladı.

ss
Kestanepazarı Halkla İlişkiler Müdürü Mustafa Yaman, Kavaklıdere Kur’an Ziyafeti’nde Kestanepazarı’nı Anlattı
aa
Muğla İl MüftüVekili Zekeriya Çelik, Kavaklıdere Müftüsü Kadir Küçük
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif