Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

  Kestanepazarı Lise Yurt Müdürü Mehmet Kandemir, Lise Yurt Müdür Yardımcısı Ali Koç ve Kestanepazarı Arapça Hocalarından Şaban Şerif; Kâtip Çelebi Üniversitesi İslami İlimler Fakültesini ziyaret etti. Ziyarette  Personel Daire Başkanı Hayri Karaca ziyaret edildi. Bir dönem Mehmet Kandemir ile aynı okulda öğretmenlik de yapmış olan Hayri Karaca ile kurumların gündemleri değerlendirildi ve eski günler yâd edildi. Bilgi İşlem Daire Başkanı olan, Kestanepazarı Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı Müdürü Mehmet Aşıcı’nın oğlu Süleyman Aşıcı ziyaret edildi. Sohbette, Bayraklı’da yapılması planlanan Kestanepazarı İmam Hatip Okulu Projesi hakkında da detaylı bilgi verildi.

  İslami İlimler Fakültesi hocalarından Yrd. Doç. Dr. Hasan Ocak (Kestanepazarı mezunu), Yrd. Doç. Dr. Mehmet Dirik,  Adem Çalar (Öğretim Üyesi ve Kestanepazarı mezunu), Eyüp Akşit (Öğretim Üyesi ve Kestanepazarı eski yurt müdür yardımcısı ve hocası), Yrd. Doç. Dr. Raşit Çavuşoğlu (Kestanepazarı mezunu), Araştırma Görevlisi Ali Köstepen  ile küçük bir buluşma, tanışma ve sohbet gerçekleştirildi.

  Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Gedik ziyaret edildi. Gedik, Fakültenin yeni açılmasından dolayı öğrencilerin özellikle de bayan öğrencilerin yurt ihtiyacının çok olduğunu belirtti. Bu ihtiyaçların giderilmesinde Kestanepazarı’nın da desteklerini beklediklerini belirten Gedik; üniversite etrafında sadece yurt değil Kur’an Kurslarına da ihtiyaç olduğunu vurguladı. Gedik ‘Ülkemizde çok zeki gençlerimiz var. Fakat okuma imkânları yok. Biz bu sorunlarla çok karşılaşıyoruz. İyi bir puan alıyor, üniversitemizi kazanıyor fakat yol parası bulamadığından gelemiyor veya kaydını yaptıramıyor. Böyle gençleri kazanmamız gerekiyor. Aksi takdirde kaybımız çok olur” diyerek en önemli sorunlarının bu tür sorunlar olduğunu belirtti.

  Heyet, Arap Dili ve Belagatı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ramazan Ege’yi ziyaret etti. Ziyarette Arapçanın önemi istişare edilirken, Suriye’de Yüksek Lisans ders dönemini tamamlayan Şaban Şerif hocamızın Yüksek Lisansa yatay geçişi hususunda da görüşmeler yapıldı.

Soldan; Ali Koç, Mehmet Dirik, Adem Çalar, Eyüp Akşit, Hasan Ocak, Mehmet Kandemir, Şaban Şerif
Soldan; Ali Koç, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Dirik, Adem Çalar, Eyüp Akşit, Yrd. Doç. Dr. Hasan Ocak, Mehmet Kandemir, Şaban Şerif
Soldan; Ali Koç, Hayri Karaca, Mehmet Kandemir, Şaban Şerif
Soldan; Ali Koç, Hayri Karaca, Mehmet Kandemir, Şaban Şerif
Personel Daire Başkanı Hayri Karaca
Personel Daire Başkanı Hayri Karaca
Soldan; Şaban Şerif, Mehmet Kandemir, Süleyman Aşıcı, Ali Koç
Soldan; Şaban Şerif, Mehmet Kandemir, Süleyman Aşıcı, Ali Koç
Bilgi İşlem Daire Başkanı Süleyman Aşıcı
Bilgi İşlem Daire Başkanı Süleyman Aşıcı
Soldan; Hasan Karaca, Raşit Buka, Ali Koç, Ahmet Gedik, Mehmet Kandemir, Şaban Şerif
Soldan; Hasan Karaca, Raşit Çavuşoğlu, Ali Koç, Ahmet Gedik, Mehmet Kandemir, Şaban Şerif
Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Gedik
Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Gedik
Arap Dili ve Belagatı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ramazan Ege
Arap Dili ve Belagatı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ramazan Ege

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.