Karakullukçu Hocamız Dualarla Anıldı

Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfımızın kurucularından İzmir Eski İl Müftüsü Ahmet Karakullukçu Hocamız vefatının 12. seneidevriyesinde mezarı başında dualarla anıldı.

İzmir’de 1966-1971 yılları arasında İl Müftülüğü yapan, Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfımız ile Murat Reis ve Ahmet Tatari Vakıflarının da kurucu üyesi olan Ahmet Karakullukçu Hoca efendi vefatının 12. seneidevriyesinde, Menderes Küner Köy Mezarlığı’ndaki kabri başında dualarla anıldı.

Rahmetli Ahmet Karakullukçu’nun yakınları, arkadaşları ve sevenlerinin de bulunduğu anma merasiminde Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Hocalarından Mehmet Ali Yakalı ve Bilal Gülşahin, Kestanepazarı Kur’an Kursu Hafızları ile Murat Reis Kur’an Kursu hafızları Yasin-i Şerif, Nebe ve Mülk Sureleri okudu. Ahmet Karakullukçu Hoca’nın ruhu için okunan hatimlerin duasının da yapılması ile anma merasimi tamamlandı.

AHMET KARAKULLUKÇU KİMDİR

1933 yılında Konya’nın Beyşehir ilçesi Doğanbey bucağında doğdu. Tahsil hayatına İstanbul’da devam etti. İstanbul İmam-Hatip Okulu 2. devresinden mezun oldu.

İlk resmi görevine 1.1.1953 talihinde İstanbul Molla Hüsrev Camii Müezzin- Kayyımı olarak başladı. Daha sonra Eminönü Çandarlı Ahmet Çelebi Camii İmam-Hatibi olarak devam etti. Buradan askere gitti. 5.9.1962 ile 5.9.1964 talihleri arasında askerlik hizmetini yedek subay olarak tamamladı.

Asker dönüşü 6.9.1964 talihinde Erdek ilçe Müftüsü olarak göreve başlayan Ahmet KARAKULLUKÇU, İzmir İl Müftülüğüne 24.2.1966 talihinde tayin edildi. 5.9.1971 tarihine kadar buradaki görevini sürdürdü. Bilahare, Çanakkale II Müftülüğüne atandı ise de burada fazla kalmadı. 24.3.1972 de Manisa Merkez Vaizliğine, 30.6.1975 te de İzmir Merkez Vaizliğine getirildi. 5.4.1982 talihinde buradan emekli oldu.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu:
“Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.”
Buhârî, “Feżâʾilü’l-Ḳurʾân”, 21 | Ebû Dâvûd, “Vitir”, 14,15,19 | Tirmizî, “S̱evâbü’l-Ḳurʾân”, 15