Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu öğrencilerinin Afrin Şehitleri için yaptıkları Hatimler ile okudukları Fetih Sureleri’nin duasını Karabağlar Müftüsü Feyyaz İdin yaptı. Dua sonrası Hafız öğrencileri okudukları sure ve yaptıkları hatimler için ordumuz ve milletimiz adına teşekkür eden Müftü Feyyaz İdin, öğrencilerin eğitimi için çaba harcayan Dernek ve Kurs Yöneticilerine de ayrı ayrı teşekkür etti.

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nin Hatay’daki yerleşkesinde bulunan Karabağlar Müftülüğü Tanınmış Mescidi’nde dün akşam Afrin Şehitleri için tören düzenlendi. Düzenlenen törende Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’nda eğitim gören küçük yaşlardaki hafız öğrencilerin Afrin Şehitleri için yaptıkları hatimler ile okudukları Fetih Sureleri’nin duası yapıldı. Hatim Duasını yapan Karabağlar İlçe Müftüsü Feyyaz İdin, sureleri okuyan ve hatim yapan öğrenciler ile öğrencilerin eğitimi için yoğun çaba sarf eden öğretmenlerine, dernek ve kurs yöneticilerine ayrı ayrı teşekkür etti.

Konuşmasında öğrencilere milli ve manevi değerlere sahip çıkmaları gerektiğini de vurgulayan İdin, “Afrin başta olmak üzere yurt içinde ve yurt dışında adalet için mücadele eden şanlı ordumuzun tüm neferleri, bizlerden dua beklemektedir. Lütfen okuduğunuz dualarda ve kıldığınız namazlarda asker ağabeylerinizi unutmayın” dedi.

Yapılan program Feyyaz İdin’in Hatim ve surelerin bağışlanması için yaptığı duanın ardından son buldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.