Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Karabağlar Müftülüğü Mevlana Camii’nde Kur’an Ziyafeti Düzenlendi 

Karabağlar İlçe Müftülüğü, Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği ve Kestanepazarı Kur’an Kursları birlikteliğinde; Karabağlar Müftülüğü Mevlana Camiinde Kur’an Ziyafeti programı gerçekleştirildi.

Karabağlar Müftülüğü Mevlana Camii’nde, Cuma namazı öncesi yapılan ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programa Karabağlar Kaymakamı Cemil Özgür Öneği ve Karabağlar İlçe Müftüsü Fahri Tüfekçioğlu katıldı.

Programda vaaz kürsüsüne çıkan Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Öğrencileri Hafız Ömer Baydar ve Hafız Gökhan Arslan, Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu öğreticileri Hafız Salih Sevinç, Hafız Yasin Uslu,  Karabağlar Müftülüğü Tanınmış Mescidi İmam Hatibi Hafız Enes Kaput, Karabağlar Müftülüğü Mevlana Camii İmam Hatibi Hafız Fahri Aktaş’ın katılımıyla yapılan programın sunuculuğunu Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yurt Yöneticisi Halil Taşcı yaptı.

Kur’an Ziyafeti” Programı Gönülleri Mest Etti

Birbirinden değerli hocalarımız, ve öğrencilerimiz Kur’an-ı Kerim tilavetleriyle, Karabağlar Müftülüğü Mevlana Camii Cemaatine ve Karabağlar halkına manevi bir ziyafet yaşattılar. Program Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği facebook sayfasından canlı olarak yayınlandı. Canlı yayınla programın birçok vatandaşımıza ulaşması sağlandı.

Okunan Kur’an-ı Kerim’in ardından, hafız öğrencilerimizin okuduğu hatimlerin ve okunan aşırların duasını, yağmur ve bereket duasını, hasretle yolunu beklediğimiz rahmet ve mağfiret iklimi üç aylar konulu yaptığı vaazın sonunda Karabağlar Müftüsü Fahri Tüfekçioğlu yaptı ve Cuma namazına geçildi. Cuma namazını Konak Müftülüğü Kestanepazarı Merkez Kur’an Kursu Kurs Yöneticisi Kurra Hafız Sadık Daştan kıldırmasıyla program son buldu. Karabağlar Müftülüğü Mevlana Camii İmam Hatibi Hafız Fahri Aktaş, yapılan program için hocalarımıza ve Karabağlar Müftülüğüne teşekkür etti.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif