Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Karabağlar İmam Hatip Ortaokulları Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Karabağlar İlçesinde bulunan İmam Hatip Okulları tanıtım toplantısı 15 Temmuz Şehitleri Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu ev sahipliğinde yapıldı.

Hisar İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulunu temsilen Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Rasim Çakmak’ın katıldığı Karabağlar İmam Hatip Ortaokulları Tanıtım Toplantısı, Karabağlar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Din Öğretiminden Sorumlu Şube Müdürü Rukiye Doğru’nun katılımı ile gerçekleşti.

Karabağlar’daki okul müdürlerinin ve din eğitimi görevlilerinin katıldığı toplantıda İmam Hatip okullarının ülkemiz açısından önemi ve olumsuz algıların kaldırılması için yapılabilecek çalışmalar değerlendirildi. İki oturum halinde yapılan toplantıda İmam Hatip Ortaokulu Müdürleri ilkokul müdürlerine, İmam Hatip Lisesi Müdürleri de ortaokul müdürlerine okulları hakkında bilgi verdi.

Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu müdürü, okulun önümüzdeki sene Hisar İmam Hatip Ortaokulu olarak, Hisar Anadolu İmam Hatip Lisesi ile yenilenen binada eğitime devam edeceğini dile getirdi. Hisar Anadolu İmam Hatip Lisesimizin Sınavla Öğrenci Alan Nitelikli Liseler arasına alındığını da vurgulayan Müdür Çakmak, ortaokulumuzun ve lisemizin proje okulu olduğunu ve iki okulunda hem gündüzlü hem de yatılı olarak eğitim vereceğini dile getirdi.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif