Karabağlar İlçe Müftülüğü Kutlu Doğum Programı Düzenledi

Karabağlar İlçe Müftülüğü’nün düzenlediği “Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı” temalı Kutlu Doğum Haftası Programı, Karabağlar Halk Eğitim Merkezinde yapıldı.

Program saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasının ardından Kur’an Tilaveti ile başladı. Açılış konuşmasını Karabağlar İlçe Müftüsü Abdülcebbar Altun yaptı. Altun konuşmasında; “Peygamber Efendimiz’in (sav) doğumundan bu yana 1444 sene geçti ve her sene olduğu gibi bu sene de aynı heyecanla, aynı coşkuyla kutlamalarımızı gerçekleştiriyoruz. İlçe Müftülüğü olarak bir hafta sürecek olan Kutlu Doğum programlarımızda 50’yi aşkın etkinlik düzenleyeceğiz. Dini, sosyal ve kültürel etkinliklerimizle, bu seneki tema olan ‘Birlikte Yaşama Ahlakı’nı oluşturmayı hedefliyoruz.” dedi.

İlçe Müftülüğü, Vaizler, Dernek Başkanları, Din görevlileri, Kur’an Kursu hocaları ve vatandaşların katıldığı programa konuşmacı olarak katılan DEÜ İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri İslam Hukuku Anabilimdalı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Yıldırım, düşündüren ve tebessüm ettiren konuşmasıyla davetlilere hem duygulu hem de güzel dakikalar yaşattı. Toplumsal olarak birlikte yaşayabilmenin önemine vurgu yapan Yıldırım, insanların rahatça ve bilinçsizce birbirlerinin haklarına kolayca girebildiğini ve bunun artık sıradanlaştığına dikkat çekti. Yıldırım; “Bizim geleneğimizde aşure diye bir yemek türü var. Bu aşurenin içinde neredeyse aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Fakat ne hikmetse hiçbirinin tadı diğerine karışmıyor. Yediğinizde ise her birinin tadını ayrı ayrı alıyorsunuz. Her biri farklı besin kaynağı. İşte bizler de, birlikte yaşama ahlakı olarak aşure gibi olmalıyız. Hepimiz farklı karakterlerde insanlarız. Bizler birlikte dostluk ve güven içinde pekâlâ yaşayabiliriz.” diyerek konuşmasını bitirdi.

Programda davetliler arasında Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkanı Hasan Dayhan ve Fidan Eğitim Kurumları Derneği Başkanı M. Necati Gürsöz de yer aldı.

Program Karabağlar İlçe Müftülüğü Abdülcebbar Altun’un, Prof. Dr. Mustafa Yıldırım’a teşekkür plaketi takdimiyle sona erdi.

Karabağlar Müftülüğü Kutlu Doğum Programını Halk Eğitim Merkezinde Kutladı
Karabağlar Müftülüğü Kutlu Doğum Programını Halk Eğitim Merkezinde Kutladı
Prof. Dr. Mustafa Yıldırım Birlikte Yaşama Ahlakını Anlattı
Prof. Dr. Mustafa Yıldırım Birlikte Yaşama Ahlakını Anlattı
Abülcebbar Altun, Mustafa Yıldırım
Abülcebbar Altun, Mustafa Yıldırım
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif