Karabağlar HEM’den İlim Talebelerine Tam Destek

İzmir Karabağlar’da bulunan Kestanepazarı Hatay Eğitim Kampüsü’nde örgün eğitimle birlikte hafızlık yapan ve Kur’an-ı Kerim eğitimi alan öğrencilerimizin geleceğe hazırlanması için Karabağlar Halk Eğitim Merkezi (HEM) kurs desteği veriyor. Hem mesleki, hem akademik, hem de kişisel gelişim kurslarıyla öğrencilerimizi destekleyen Karabağlar HEM, öğrenci, öğretmen, hoca ve velilerden büyük takdir topluyor.

Karabağlar HEM, Kestanepazarı Hatay Eğitim Kampüsü içerisinde bulunan Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu ile Karabağlar İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü Özel Kestanepazarı Hatay Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu’nda kalan 600 öğrenci için tüm imkânlarını seferber etti.

Karabağlar’da vatandaşların istek ve ihtiyaçları doğrultusunda oluşan hiçbir talebi geri çevirmemeye çalışan Karabağlar HEM, Kestanepazarı himayesinde tamamen ücretsiz yatılı eğitim gören öğrencilerin yaş gruplarına göre kişisel, akademik ve mesleki gelişimleri için ihtiyaçları doğrultusunda talep edilen kursların açılmasını da sağladı.

KARABAĞLAR HALK EĞİTİM MERKEZİ’NDEN HEM EĞİTİMCİLERE VE HEM ÖĞRENCİLERE DESTEK
Bu bağlamda Kestanepazarı’nda görevli eğitimciler için Oryantasyon kursu açan Karabağlar HEM ayrıca mesleki gelişimin sürekliliği için de İmam Hatip, Müezzin Kayyım ve Kur’an Kursu Öğreticiliği Yeterlilik Sınavına Hazırlık Kursları açtı. Kestanepazarı Öğrencilerinin gelişimi için de çaba sarf eden Karabağlar HEM, Kestanepazarı eğitimcilerinin ve öğrencilerinin talebi üzerine, öğrencilerin hafızlıklarını tekrar etmeleri için Hafızlık Tekrar Kursu açarken öte yandan öğrencilerin akademik başarılarını ve sosyal gelişimlerini artırmak için de Liderlik Eğitimi, Sosyal ve Beşeri Yetkinlikler Kursu’nu da hayata geçirdi. Tüm bunların yanı sıra öğrencilerin kişisel gelişimlerini desteklemek ve motivasyonlarını da artırmak adına Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği ile Millî Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı’mızın da desteğiyle yapılan atölyelerde Karabağlar HEM’in desteği ile Bilgisayar, Akıl Oyunları, Robotik Kodlama, Ahşap, Ebru, El Sanatları, Gastronomi, Fotoğrafçılık ve Kısa Film Video Yapımı kursları da öğrencilerin kullanımına sunuldu.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif