Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

İzmir’de Diyanet İşleri Başkanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ortaklaşa düzenlediği “Gençlik Kutlu Doğum’da Buluşuyor” programı Halkapınar Spor Salonunda gerçekleştirildi.

Programa; İl Müftüsü Prof. Dr. Ramazan Muslu, İzmir Valisi Mustafa Toprak, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan, Vali Yrd. Mehmet Suat İlhan, İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Osman Tatlısu, İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkanı Hasan Dayan, Fidan Eğitim Kurumları Derneği Başkanı M. Necati Gürsöz, Sivil Toplum Kuruluşları, çok sayıda vatandaş ve öğrenci katıldı.

Organizasyonun Yemek İkramı Kestanepazarı’ndan

‘Gençlik Kutlu Doğum’da Buluşuyor’ programıyla İzmir’in birçok liseleri programa davet edildi. Büyük katılımın gerçekleştiği programın yemek ikramını Kestanepazarı Eğitim Kurumları yaptı. Yaklaşık 3.000 kişiye kavurmalı pilav, meyve suyu ve ayran ikramında bulundu.

“Hazreti Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı” Anlatıldı

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, Çiğli Çarşı Cami Müezzin-Kayyımı Vedat Özarpacı Kur’an-ı Kerim tilaveti etti.

Programda konuşan İzmir İl Müftüsü Prof. Dr. Ramazan Muslu, Hazreti Muhammed’in hayatında gençlere önem verdiğini vurgulayarak, “Peygamber efendimiz, 20 yaşında annesi cariye, babası köle olan siyahi Üsame Bin Zeyd’i, Hazreti Ebubekir, Hazreti Ömer ve Hazreti Ali gibi isimler dururken, ordusuna başkumandan olarak atadı. 27 yaşında bedensel engelli Muaz Bin Cebel’i Yemen’e elçi, hâkim ve zekât memuru olarak atadı” dedi.

Hz. Peygamber Genç Sahabelerle Başardı

İzmir Valisi Mustafa Toprak da bu yılki Kutlu Doğum Haftası temasının Hazreti Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı” olarak benimsendiğini anımsatarak “Günümüzde insanların toplumsal olarak yan yana yaşadığını ancak birlikte yaşamadığını” söyledi.

Günümüzdeki bazı sosyal problemlerin ahlaki ve insani değerlere sahip gençlerle çözülebileceğine değinen Toprak, “Hazreti Peygamber, dönemin en ilkel, en bedevi toplumundan en medeni toplumu ortaya çıkarırken, bunu  genç sahabelerle birlikte yapmıştır. İslam’ın rahmet mesajlarını, yetiştirdiği gençlerin elçilikleriyle yeryüzüne yaymıştır” ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından Mustafa Cihat konseri gerçekleştirildi. Gençler, Cihat’ın sevilen eserlerini coşkuyla dinledi.

Haber Kaynağı: İzmir İl Müftülüğü Sitesi

Organizasyonun Yemek İkramı Kestanepazarı’ndan
Organizasyonun Yemek İkramı Kestanepazarı’ndan
Kestanepazarı Eğitim Kurumları 3000 Kişiye Yemek İkramında Bulundu
Kestanepazarı Eğitim Kurumları 3000 Kişiye Yemek İkramında Bulundu
'Gençlik Kutlu Doğum'da Buluştu' Programı İle İzmirli Liseliler Bir Araya Geldi
“Gençlik Kutlu Doğum’da Buluşuyor” Programı İle İzmirli Liseliler Bir Araya Geldi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.