Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

“Gençler Sabah Namazında Buluşuyor” organizasyonu çerçevesinde İzmirli gençler Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı-Tanınmış Mescidinde bir araya geldi.

gsb-sabah-namazi-bulusmasi-1 Gençlerin milli birlik, beraberlik ve manevi duygularını canlı tutmak amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce düzenlenen “Gençler Sabah Namazında Buluşuyor” programları kapsamında aralarında Kestanepazarı yurtlarında kalan öğrencilerinde bulunduğu onlarca İzmirli genç, Tanınmış Mescidinde sabah namazı kıldı.

Namaz sonrasında vatan ve millet bilinci konulu bir sohbet yapan Kestanepazarı Tanınmış Mescidi İmam Hatibi Halil Taşcı, 15 Temmuz Şehitleri için okunan hatimlerin duasını yaptı.gsb-sabah-namazi-bulusmasi-2

Namaz sonrası açıklamalarda bulunan İzmir Gençlik Merkezleri Koordinatörü Mucip Uludağ, 81 ilde gençlerin sabah namazında buluştuğunu belirterek “Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından başlatılan ve Türkiye’nin 81 ilinde organize edilen ‘Gençler Sabah Namazında buluşuyor’ etkinliği için bizlerde Kestanepazarı mescidinde buluştuk. Birlik beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde 81 ilde gençlik merkezinde eş zamanlı olarak ‘Gençler Sabah Namazı’nda buluşuyor’ projesini hayata geçirdi. Biz de gençlik liderlerimiz, üyelerimiz ve öğrenciler ile birlikte sabah namazını eda ettik. Sabah namazı buluşmasında namazımızı eda ettik. Eşlik eden ve destek veren tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ali Koç ise Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın gerçekleştirdiği milli ve manevi programlara destek verdiklerini ifade ederek “Sabah Namazı Buluşmaları”’nın gençlerin birlikteliğini sağladığını dile getirdi.

Sabah namazı programına katılan gençlere Kestanepazarı Eğitim gsb-sabah-namazi-bulusmasi-3Kurumları tarafından kahvaltı ikram edildi. Kahvaltı sonrasında Özel Kestanepazarı Hatay Ortaöğretim Erkek Öğrenci Yurdu Müdürü Mehmet Kandemir; Gençlik ve Spor Bakanlığı Uzmanı Yusuf Genç, Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, İzmir Gençlik Merkezleri Koordinatörü Mucip Uludağ ve Gençlik Merkezi liderlerini ağırladı.gsb-sabah-namazi-bulusmasi-4

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.