Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

İzmir’de Camiiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri, Karabağlar Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda yapılan açılış programıyla başladı. Programa Ak Parti İzmir Milletvekili Rıfat Sait, İzmir İl Müftüsü Prof. Dr. Ramazan Muslu, Din İşleri Yüksek Kurulu Emekli Üyesi Mustafa Ateş, İzmir Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Ahmet Şamil Ok, İzmir İlçe Müftüleri ve Din Görevlileri katıldı.

Kestanepazarı Kur’an Kursu Hocası Yasin Uslu
Kestanepazarı Kur’an Kursu Hocası Yasin Uslu

Programın açılışı Kestanepazarı Kur’an Kursu Hocası Yasin Uslu’nun Kur’an tilavetiyle başladı. Devamında Karabağlar İlçe Müftüsü Abdülcebbar Altun selamlama konuşması yaptı. Konuşmasında; camilerin fiziki şartlarının gözden geçirilmesi için çalışmaların süreceğini belirtti. Ardından Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan Camiiler ve Din Görevlileri Haftası kısa film yayınlandı.

İzmir İl Müftüsü Prof. Dr. Ramazan Muslu
İzmir İl Müftüsü Prof. Dr. Ramazan Muslu

Açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Ramazan Muslu, Camiiler ve Din Görevlileri Haftasının sloganının “Geç Kalma, Genç Gel” olduğunu belirtti. Konuşmasında imamların hutbelerde gençlere hitaben yeni bir dil bulma çabalarını geliştirmeleri gerektiğini yineledi. Muslu, camilerin gençlerle dolması gerektiğini belirterek; “Her Müslüman, kendini imar edebilmesi için camilere ve imana ihtiyacı vardır.Camiler, sadece yaşlıların gittiği yer olmaktan çıkıp, gençler için de bir cazibe merkezi olmalıdır. Bunun için gençlerin zihin ve gönül dünyalarına hitap edecek üslubu edinmeliyiz.” şeklinde konuştu.

Muslu’nun konuşmasının ardından program Şef Selahattin Kuzgun’un yönetimindeki İzmir İl Müftülüğü Tasavvuf Musikisi korosunun konser ile devam etti. Ardından 2014 yılında emekli olan Din görevlilerine plaket verildi. Program, Konak Müftülüğünün desteklediği Judo Ekibinin gösterisiyle sona erdi.

İzmir İl Müftülüğü Tasavvuf Musikisi Korosu Ve Şef Selahattin Kuzgun
İzmir İl Müftülüğü Tasavvuf Musikisi Korosu Ve Şef Selahattin Kuzgun
Konak Müftülüğü Judo Ekibi
Konak Müftülüğü Judo Ekibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.