Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

İzmir’in Fethi Kutlamaları kapsamında Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği tarafından sabah namazı buluşması etkinliği düzenlendi. Etkinliğe İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, Kestanepazarı Yönetim Kurulları Başkanı Cüneyd Dayhan, Buca Gençlik Merkezi Müdürü Mucip Uludağ, Karabağlar Müftülüğü Şube Müdürü Murat Akkuş, Kestanepazarı Yönetim Kurulu üyeleri, gençlik merkezleri liderleri, Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Öğreticileri, vatandaşlar, davetliler ve öğrenciler katıldı.

HAFIZ ÖĞRENCİLERLE BİRLİKTE SABAH NAMAZI KILDILAR

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nin İzmir Hatay’da bulunan Eğitim Kampüsü’nde yer alan Tanınmış Mescidi’nde gerçekleşen etkinlikte sabah ezanının ardından derneğimizde uzun yıllar halkla ilişkiler müdürlüğü yapmış olan Mustafa Yaman ile Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Fahri Öğreticisi Hafız Mehmet Ali Yakalı Yasin Suresi’ni okudu. Ardından İmam Hatip Liseleri Arası Kur’an-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması Ege Bölge Birincisi Hafız Yunus Emre Karcı sabah namazını kıldırdı.

ŞEHİT VE GAZİLERİMİZ İÇİN OKUNAN HATİMLERİN DUASI YAPILDI

Hafız öğrencilerle birlikte kılınan sabah namazının ardından öğrencilerimizden Hafız Enes Yüksel Fetih Suresi’ni okudu. Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Mescidi İmam Hatibi Hasan Akburak, hafız öğrenciler tarafından şehitlerimizin ve gazilerimizin ruhları için okunan Hatm-i Şeriflerin ve Fetih Suresi’nin duasını yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.