İzmir’e Yeni Bir Eğitim Yuvası Kazandırılıyor

Kestanepazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi Temeli Dualarla Atıldı

İzmir’in Bayraklı ilçesinde, Milli Kültür Ve Ahlaka Hizmet Vakfı tarafından yaptırılan Kestanepazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin temel atma töreni önceki gün gerçekleştirildi. Temel Atma Törenine katılan İzmir Valisi Erol Ayyıldız, eğitimin önemine değinerek okulun yapılması için emeği geçenlere teşekkür etti.

Osmangazi semtinde Milli Kültür Ve Ahlaka Hizmet Vakfı tarafından yaptırılan Kestanepazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin temeli atma törenine İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Bayraklı Kaymakamı Adem Arslan, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan, STK temsilcileri, dernek başkanları ve vatandaşlar katıldı.

“İNSANLIĞIN KURTULUŞU EĞİTİM YUVALARININ ARTMASIYLA MÜMKÜN”

Temel atma töreninin açılışında konuşan Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği 2 Başkanı Cüneyd Dayhan, yüzyıllarla ifade edilebilecek köklü bir yapı olan Kestanepazarı’nın, en büyük değerlerinden olan Milli Kültür Ve Ahlaka Hizmet Vakfı’nın yeni bir eğitim kalesi yapmak için kolları sıvadığını belirtti. Yapılacak olan okulda eğitim alacak olan öğrencilerin kale gibi iman ve atalarımızın sevgisiyle yetişeceğine de vurgu yapan Dayhan, “İnsanlığın kurtulması da bu tür eğitim kurumlarının hem nitelik hem de nicelik olarak artmasıyla mümkündür” dedi.

GÜZEL BİR NESLİN YARATILMASINA VESİLE OLACAK

Türkiye’de Vakıfların önemli eğitim kurumları inşa ettiğini dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, bu ülkenin çocukları için gayret sarf eden ve var olan birikimini bu yolda harcayan Kestanepazarı ailesinin en güzel örnek olarak önümüzde durduğunu dile getirdi. Temeli atılan okulun da güzel bir nesil yetiştirilmesine vesile olması temennisinde bulunan Yahşi, Kestanepazarı ailesine desteklerinden dolayı teşekkür etti.

EĞİTİMDE KALİTENİN ÖNEMİNE DEĞİNDİ

Vali Erol Ayyıldız da yapılacak olan okulun güzel bir eser olacağını dile getirerek, “Eğer ki eğitimde kalite ve kalifeyi arttıramazsanız atacağınız bir sonraki adımda dahi atıl durumda kalırsanız. Bu sebeple bugün burada yapılacak olan eğitim yuvası çok önemli bir yer tutmaktadır. Bu eğitim yuvasının yapılması için katkı sunan herkese teşekkür ederim” dedi.

OKULUN ÖZELLİKLERİ

Adı Kestanepazarı Bayraklı Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak düşünülen ve Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilecek okula Ege Bölgesi’nin çeşitli illerindeki Kur ‘an kurslarında yetişen hafızlar arasından sınavla öğrenci seçileceği belirtildi. 400 öğrenci kapasiteli olacak okula ilk yıl 60-80 öğrenci alması planlanıyor. Yapılacak okulun yatakhaneleri 5 yıldızlı olacak, yüzme havuzu, tenis kortu, tiyatro ve konferans salonları bulunacak.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif