Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

444 9 232

İzmirliler Kutlu Doğum Haftasını, Konak meydanında hafta boyunca düzenlenen etkinlikler başta olmak üzere ilçe müftülükleri ve STK’larca düzenlenen faaliyetlerle kutladı.

İzmir İl Müftülüğünce 17 Nisan 2017 Pazartesi günü Sabancı Kültür Merkezinde “Hz. Peygamber ve Güven Toplumu” temalı açılış programı yapıldı.

Hafta boyunca Konak Camii avlusunda,  İzmir Valiliği himayesinde saat 17.00 – 19.00 arası Kur’an-ı Kerim Tilaveti, ilahiler, kasideler, semazenler, mehteran ve canlı performanslarla kutlu doğumun sesi İzmirlilere ulaştırıldı.

Programların icrasında; İzmir İl Müftülüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Dernekler Müdürlüğü ve STK’lar yer aldı.

Konak Meydanında ziyaretçilere çeşitli ikramlarda bulunularak, hediye kitaplar dağıtıldı. Kestanepazarı camiası da meydanda Kur’an tilaveti başta olmak üzere lokma döktürerek ve çorba dağıtarak ikramlara katkı sağladı.

Hafta boyunca halkın yoğun ilgisiyle kutlanan faaliyetler kapanış programı ve plaket takdimleriyle sona erdi. Kestanepazarı Camiası adına plaketi Kestanepazarı Fidan Eğitim Kurumları Derneği Başkanı M. Mahir Karaşen aldı.

Program sonunda 2017 Kutlu Doğum programı çerçevesinde düzenlenen “Siyer-i Nebi Bilgi, Resim ve Kısa Film Yarışmaları”nda dereceye giren öğrencilere ödül ve hediyeleri takdim edildi. Dereceye giren Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu öğrencimiz Furkan Gürlek de hediyelerini aldı.

Öğrencilerimiz Konak Meydanında Kur’an Tilavet Etti
Sabancı Kültür Merkezinde Düzenlenen, İzmir Kutlu Doğum Açılış Programına Katıldık

Yurtlarımızda Bulunan Öğrencilere peygamber Efendimizle İlgili Panel Düzenledik

Karabağlar İlçesinde Bulunan İzmir Huzurevi’ni Ziyaret Ettik
Konak Meydanında Lokma Döktürdük

Konak Meydanında Çorba İkram Ettik

Kutlu Doğum Etkinlikleri Sonunda Kestanepazarı Camiası Adına Mahir Karaşen’e Plaket Takdim Edildi

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.