Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

İzmir’de Dini Yüksek İhtisas Merkezi Açıldı

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü vaiz ve müftü gibi üst düzey personelleri yetiştirmek için İzmir’de Dini Yüksek İhtisas Merkezi açtı.

Türkiye’deki 8. yüksek ihtisas merkezinin açılışına İzmir Valisi Mustafa Toprak, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Yaparel, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Galip Akhan, İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Celal Kocabaş, İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Sırrı Aydoğan, İzmir İl Müftüsü Ramazan Muslu, Karabağlar Kaymakamı M. Sadık Tunç, , Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu ve Kestanepazarı camiasını temsilen Kestanepazarı Fidan Eğitim Kurumları Derneği Başkanı M. Necati Gürsöz, Hatay Kur’an Kursu Yöneticisi Şaban Küçük katıldı.

İzmir Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Ahmet Şamil Ok programın açılış konuşmasını yaptı.

İzmir Valisi Mustafa Toprak programdaki konuşmasında; “Ülkeler değişiyor, insanlar değişiyor bu değişim ve dönüşüm karşısında şüphesiz ki insanlarımızın ihtiyaç duyabileceği alanlarda iyi bir şekilde onların sorunlarına iyi bir şekilde cevap verecek dini öğreten insanlara ihtiyaç var. Bu kurumda onlara katkı sağlayacaktır.” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Ali Erbaş ise konuşmasında başkanlığın en fazla ihtiyaç duyduğu alanın vaizlik olduğunu belirtti.

İzmir İl Müftüsü Ramazan Muslu; “Dini Yüksek İhtisas Merkezi’nin ilki 1974’te açılmıştır ve pek çok personelimiz bu kurumda yetişmiştir. Yaklaşık 40 yıl sonra İzmir’de sekizincisi açılmaktadır.” dedi.

Program sonunda İzmir Valisi Mustafa Toprak ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan’a plaket ve çiçek takdim edildi.

Program sonrası protokol heyeti kırmızı kurdeleyi keserek, 12 öğrenciyle eğitime başlayan İzmir Dini Yüksek İhtisas Merkezi’ni açtı.

İzmir Dini Yüksek İhtisas Merkezi Açılış Konuşması
İzmir Dini Yüksek İhtisas Merkezi Açılış Konuşması
İzmir Valisi Mustafa Toprak, D.İ.B. Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Ali Erbaş
İzmir Valisi Mustafa Toprak, D.İ.B. Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Ali Erbaş

 

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif