İzmir’de Bir İlk Konak Meydanı’nda Her Gün Peygamberimiz Anlatıldı

Bu yıl İzmir’de bir ilk gerçekleştirildi. Kutlu Doğum Haftası boyunca İzmir Konak Meydanında, İzmir İl Müftülüğü’nün organizesi ve İSTOK (İzmir Sivil Toplum Kuruluşları Platformu) işbirliğiyle her gün bir program gerçekleştirildi ve vatandaşlara kitaplar, güller ve çeşitli hediyeler dağıtıldı.

İzmir İl Müftülüğü, İl Dernekler Müdürlüğü ve Sivil Toplum Kuruluşlarının işbirliğiyle 11-20 Nisan 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen “Konak Camii Etkinlikleri”yle binlerce vatandaşa Hz. Peygamber (sav)’in kutlu doğumunun sevinci paylaşıldı. Diyanet yayınlarından on binlerce kitap İzmirlilere hediye edildi.

İzmir Valisi Mustafa Toprak Açılış Konuşması Gerçekleştirdi
İzmir Valisi Mustafa Toprak Açılış Konuşması Gerçekleştirdi

İl Müftülüğünce oluşturulan “Kutlu Doğum Etkinlikleri Anı Defteri”ne başta İzmir Valisi Mustafa Toprak olmak üzere onlarca kişi duygularını yazdı.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi İzmir ve ilçelerinde başta müftülükler olmak üzere, Sivil Toplum Kuruluşları, okullar ve kurumlar binlerce program gerçekleştirdi, milyonlarca insana Peygamberimizin ahlakı anlatıldı, birlik-beraberlik mesajları iletildi.

Konak Meydanında Hafta Boyunca Etkinlikler Düzenlendi
Konak Meydanında Hafta Boyunca Etkinlikler Düzenlendi

İzmir’deki STK’lara Teşekkür Belgesi

Hafta boyunca Konak Meydanındaki faaliyetlere katkı sağlayan İzmir’deki STK’lara plaket takdim edildi. Programa, İzmir Valisi Mustafa Toprak, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Dr. S. Sırrı Aydoğan, Konak Kaymakamı Mustafa Çek, İl Müftüsü Prof. Dr. Ramazan Muslu,  İl Dernekler Müdürü Turgay Esen ve Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ve diğer ilgililer katıldı.

Kur’an ziyafeti, ilahi ve kasidelerin okunduğu programda, Vali Mustafa Toprak bir konuşma yaptı. Toprak şunları söyledi: “9 gün süreyle Konak meydanında düzenlenen Kuran-ı Kerim tilaveti, konuşma, ilahi ve Mevlevi grupların programları halkımızın güzellikleri yaşamasına vesile olmuştur. Bu vesile ile bu etkinlikleri düzenleyen başta İl Müftümüze ve çalışma arkadaşlarına, sivil toplum örgütleri ve paydaşlarına, Dernekler İl Müdürlüğümüze ve A’dan Z’ye katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum.”

 

Kestanepazarı’na ve STK’lara Plaket Takdim Edildi

Program sonunda etkinliklere katkı sağlayan Sivil Toplum Kuruluşlarına plaket takdim edildi. Kur’an ziyafeti, kitap dağıtımı ve çeşitli ikramlarıyla İzmir’deki Kutlu Doğum programlarına katkı sağlayan Kestanepazarı Eğitim Kurumları’na da plaket takdim edildi. Kurum adına plaketi, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Dr. S. Sırrı Aydoğan’dan alan Kestanepazarı Fidan Eğitim Kurumları Derneği Başkanı M. Necati Gürsöz, Kestanepazarı’nın yapmış olduğu katkılar nedeniyle tüm yardımseverlere teşekkür etti.

İzmir Valisi Mustafa Toprak Açılış Konuşması Gerçekleştirdi
İzmir Valisi Mustafa Toprak Açılış Konuşması Gerçekleştirdi
zmir Valisi Mustafa Toprak, Siyer Yarışmasında Birinci Olan Öğrencimize Hediyesini Verdi
İzmir Valisi Mustafa Toprak, Siyer Yarışmasında Birinci Olan Öğrencimize Hediyesini Verdi
Siyer Yarışmasında Dereceye Giren 11 Öğrencimiz Hediyelerini Aldı
Siyer Yarışmasında Dereceye Giren 11 Öğrencimiz Hediyelerini Aldı
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif