Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

İzmir’de Bir İlk “Aşere Takrib Kursu” Açıldı

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kıraat ilminin yaşatılması ve geliştirilmesi amacıyla açtığı “Aşere Takrib ve Tayyibe Kursları”ndan biri de İzmir’de açıldı.
8 Şubat 2016
İzmir’de ilk defa resmi olarak gerçekleştirilecek olan kurs yaklaşık üç yıl sürecek. Kursta; cami hizmetlerini yürüten personelin Kur’an-ı Kerim’i usulüne uygun doğru ve güzel okumaları, kıraat ilmi hakkında bilgi ve beceri sahibi olmalarının yanı sıra vatandaşlarımıza daha etkin ve verimli bir din hizmeti sunmaları da sağlanacak.

Kursun açılış programı, Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Kadın Aile ve Gençlik Eğitim Merkezi (KAGEM) İzmir Şubesi’nde gerçekleştirildi.

Açılışa İzmir İl Müftüsü Prof. Dr. Ramazan Muslu, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Saffet Köse, Konak İlçe Kaymakamı Mustafa Çek, Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Özel, Din İşleri Yüksek Kurulu Emekli Üyesi Mustafa Ateş, İzmir Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Şamil Ok, Manisa Eğitim Merkezi Müdürü Abdurrahman Akkuş, Tire Eğitim Merkezi Müdürü Ramazan Bozkurt, Emekli İl Müftüsü Mehmet Kızılkaya, İzmir il müftü yardımcıları, ilçe müftüleri, Hisar Camii İmam-Hatibi Kurra Hafız (Kestanepazarı Mezunu) Selim Menteşeli; Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Temsilcileri; Hasan Dayhan, M. Necati Gürsöz, Lütfi Görmez ve İzmir STK temsilcileri katıldı.

İzmir İl Müftüsü Prof. Dr. Ramazan Muslu Kursiyerlere Teşekkür Etti

Programın açılış konuşmasında İzmir İl Müftüsü Muslu; “İlimizde ilk defa gerçekleştirilecek olan bu kurs için açılan sınavda yaklaşık kırk hafız personel arasından, on iki hafız bu kursa katılmaya hak kazanmıştır. Kurs iki aylık ön hazırlık programının ardından yaklaşık üç yıl sürecektir. Bu vesileyle şahsım ve kurumum adına bu kursun başarılı bir şekilde sonuçlanması için emek ve katkı veren ve verecek olan bütün hocalarımıza ve üç yıl boyunca sabır ve sebatla kursa devam edecek olan kursiyerlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

Ramazan Muslu Açılış Konuşması Yaptı
Ramazan Muslu Açılış Konuşması Yaptı

Protokol Konuşmalarında, Yapılan Hizmetten Duyulan Memnuniyet Dile Getirildi

İKÇÜ İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Saffet Köse ve DEÜ İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Özel selamlama konuşması yaptılar. Akabinde konuşma yapmak üzere kürsüye çıkan Konak İlçe Kaymakamı Mustafa Çek düzenlenen kurstan duydukları memnuniyeti ifade etti.

Program Dualarla Son Buldu

Program Kestanepazarı Kuran Kursu Öğreticisi Kurra Hafız Mesut Güner’in tilaveti ve Din İşleri Yüksek Kurulu Emekli Üyesi Mustafa Ateş’in duasıyla sona erdi.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif