Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Yaz Kur’an kursları için hazırlıklarını tamamlayan İzmir İl Müftülüğü “Camiye Koşalım, Kur’an’la Buluşalım” sloganıyla yaz Kur’an kurslarının açılışını coşkulu bir törenle gerçekleştirdi.

İzmir Kültürpark Fuar Alanı 4. Hol’de düzenlenen etkinlikte çocuklar için oyun alanları kuruldu, faaliyetler düzenlendi.

Programa İzmir İl Müftüsü Prof. Dr. Ramazan Muslu’nun yanı sıra, il müftü yardımcıları, ilçe müftüleri, din görevlileri, Kur’an kursları temsilcileri, Kestanepazarı idarecileri ve yaz Kur’an kurslarına kayıt yaptıran çok sayıda öğrenci velileriyle birlikte katıldı.

Tatil Havasında Geçecek

Açılış programındaki konuşmasında İl Müftüsü Ramazan Muslu, tüm çocukları Kur’an kurslarına davet etti. Kursların, geleneksel olarak her yaz tatili döneminde düzenlendiğini söyleyen Muslu: “Hem velilerimizi hem öğrencilerimizi hem de öğreticilerimizi motive etmek, bir farkındalık ve sinerji oluşturmak amacıyla bu programı düzenledik. Katılımlar oldukça güzel. Geçen sene 4 bine yakın noktada Kuran-ı Kerim öğretimi gerçekleşti. Yaklaşık 200 bin kayıt yapıldı. Bu yıl bu rakamın biraz daha artacağını düşünüyoruz. Hangi yaş gurubundan olursa olsun çocuklarımızı, gençlerimizi camilerimize bekliyoruz” dedi.

a
Çocuklar Aktivitelerle Dolu Yaz Kur’an Kursunu Coşkuyla Karşıladı
a
İzmir Yaz Kur’an Kursları Açılış Programına Çocuklar ve Aileleri Büyük İlgi Gösterdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.