Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Adalet ve Kalkınma Partisi İzmir Milletvekili Hamza Dağ kurumlarımızı ziyaret etti. Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkanı Hasan Dayhan’ın makamında gerçekleşen Hamza Dağ ile birlikte Adalet ve Kalkınma Partisi İzmir Karabağlar İlçe Teşkilatı da yer aldı. Hamza Dağ ve beraberinde gelen İlçe Teşkilatına, Kestanepazarı’nda yürütülen faaliyetler, öğrencilerin eğitimi ve devam eden inşaatlar hakkında Başkan Dayhan tarafından bilgi verildi.

Kestanepazarı’nın 70. yılı olan 2015’te Bayraklı’da temeli atılacak olan “Kestanepazarı İmam Hatip Lisesi”yle ilgili projelerini de anlatan Dayhan; yardımseverlerin desteğiyle kampüs içerisinde inşa edilen Kur’an kursunun tamamlanmak üzere olduğunu anlattı.

Kestanepazarı’yla ilgili her türlü hizmete destek vermek istediklerini belirten Dağ, “Böylesine hayırlı Kur’an hizmetinde bize ne düşerse, bizler hazırız. Her zaman bizlere ulaşabilir, sıkıntılarınızı aktarabilirsiniz. Bizler de elimizden geldiğince çözüm bulmaya gayret ederiz.” dedi.

Hafızlık Yapan Gençleri Dinledi

Hamza Dağ, programın bir bölümünde ortaokula devam eden ve Kur’an kurslarımızda hafızlık yapan öğrencilerimizle bir araya geldi. Öğrencilerle tek tek tokalaşarak yakından ilgilenen Dağ, onları dinledi ve ailelerine selam götürmelerini söyleyerek, başarılar diledi.

Öğrencilerden ilahiler ve Kur’an-ı Kerim tilavetleri dinleyen Dağ şunları söyledi: “Benim ortaokul ve lise yıllarım Simav, Sındırgı, Demirci’de yani bu bölgelerde geçti. Üniversite dönemi dâhil olmak üzere yaklaşık 17 senem İzmir’de geçti.

Kestanepazarı ise bölgemizin en çok konuşulan müesseselerinden bir tanesiydi. Bizim de İmam Hatipte beraber okuduğumuz, burada hafızlık yapmış olup, burayı bize anlatan birçok arkadaşımız vardı. Bu tarz önemli kurumların değerini her zaman iyi bilmemiz gerekir. Hizmetlerin arttığı günümüzde, bu tür kurumların da hizmetleri artmalıdır. Bu dönemler verimli dönemlerdir.”

Sonrasında Hamza Dağ, Hasan Dayhan, gençlik kolları yöneticileri ve idareciler, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çekildiler.

Hamza Dağ Hatıra Fotoğrafı Çekildi
İzmir Milletvekili Hamza Dağ Hatıra Fotoğrafı Çekildi
Soldan; Mustafa Yaman, Hasan Dayhan, Hamza Dağ, Ali Koç
Soldan; Mustafa Yaman, Hasan Dayhan, Hamza Dağ, Ali Koç
Hamza Dağ'a Bayraklı Kestanepazarı İmam Hatip Lisesi Projesi Gösterildi
Hamza Dağ’a Bayraklı Kestanepazarı İmam Hatip Lisesi Projesi Gösterildi
İzmir Milletvekili Hamza Dağ Öğrencilerle Buluştu
İzmir Milletvekili Hamza Dağ Öğrencilerle Buluştu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.