Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

İzmir İl Müftülüğü Tashih-i Huruf Kursu Açtı

İzmir İl Müftülüğü, Kur’an-ı Kerim’in ses-seda ve mana bütünlüğü içerisinde okunmasını sağlamak amacıyla Tashih-i Huruf Kursu düzenliyor.

İzmir İl Müftülüğü, Kestanepazarı Ev Sahipliğinde Tashihi Huruf Kursu Düzenliyor

Kestanepazarı’nın ev sahipliğinde, İzmir’in merkezi ilçelerinde görev yapan din görevlilerinin müracaatları değerlendirilerek seçilen yaklaşık 20 kişinin katıldığı kurs; imam-hatip ve müezzin-kayyımların Kur’an’ı okuma ve öğretme yeteneklerini arttırmayı hedefliyor.

Kursun açılışına katılan ve ilk dersi yapan İl Müftüsü Prof. Dr. Ramazan Muslu: “Bir Din Görevlisinin olmazsa olmazı Kur’an-ı Kerim’i usulüne uygun olarak okumak ve okutmaktır. Kursiyerlerimize Kur’an-ı Kerim derslerinin yanı sıra Meal, İlmihal, Hitabet ve musiki dersleri de verilecektir. Her kursiyer bu fırsatı iyi değerlendirmeli ve tüm gayretini sarf etmelidir” dedi.

İzmir’de Kestanepazarı Eğitim Kurumları ve DİB Tire Eğitim Merkezi olmak üzere iki yerde devam eden eğitimde toplam 40 kursiyer 6 ay süreyle ders görecek.

Kursun İlk Dersini Prof. Dr. Ramazan Muslu Gerçekleştirdi
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif