İzmir İl Müftülüğü 2015 Kutlu Doğum Haftası İstişare Toplantısı Yaptı

İzmir İl Müftülüğü, ilde gerçekleşecek 2015 Kutlu Doğum faaliyetleri ile ilgili Kutlu Doğum Haftası İstişare Toplantısı’nı Bornova Kolejinde gerçekleştirdi.

Kutlu doğum teması “Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı” konusuyla ilgili yapılacak etkinliklerin konuşulduğu toplantıya; İzmir İl Müftüsü Prof. Dr. Ramazan Muslu, İKÇÜ İslami ilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Saffet Köse, İzmir İl Müftü Yardımcısı; Mesut Harmancı, Muharrem Gül ve ilçe müftüleri katıldı.

İzmir’de bulunan birçok sivil toplum kuruluşunun da katkı sağladığı programa Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği ve Kestanepazarı Fidan Eğitim Kurumları Derneği’nin yanı sıra Yeşilay, Ensar Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti, TÜRGEV, Anadolu Gençlik Derneği, Deniz Feneri Derneği, MÜSİAD İzmir Şubesi, TÜMSİAD İzmir Şubesi, ASKON İzmir Şubesi, Muradiye Vakfı, İzmir Şehit Aileleri Derneği ve Evrensel Alevi Bektaşi Birliği temsilcileri katıldı.

Programda 2015 Kutlu Doğum Haftası ile ilgili konular görüşülerek, yapılması planlanan etkinlikler hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

Toplantı 2016 yılında İzmir’de, ülke çapında ses getirecek büyüklükte ve gençlere Peygamber Efendimiz’i daha yakından tanıtacak ve sevdirecek bir kutlu doğum programı yapılması hedeflendi.

İzmir İl Müftülüğü Ve Sivil Toplum Kuruluşları
İzmir İl Müftülüğü Ve Sivil Toplum Kuruluşları
İl Müftülüğü 2015 Kutlu Doğum Münasebetiyle İstişare Toplantısı Düzenledi
İl Müftülüğü 2015 Kutlu Doğum Münasebetiyle İstişare Toplantısı Düzenledi
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif