Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

İzmir Camileri Kestanepazarı Hafızlarıyla Şenlendi

Kestanepazarı, her yıl olduğu gibi bu yılda İrşat faaliyetlerini aralıksız sürdürerek, tüm İzmir ilçelerinde hafızlarını, vatandaşlarla bir araya getirdi. Kestanepazarı hafızları ve hocalarının camilerde yaptığı vaazlar ve mukabeleler ile hafız talebelerin kıldırdığı Teravih namazları ile İzmir Camileri’nde Kur’an ile dolu bir Ramazan ayı geçirildi.

Kestanepazarı Kur’an Kursları’nda eğitim gören yaklaşık 250 talebe ile 50 görevli Ramazan ayı boyunca İzmir’in tüm ilçelerini ziyaret etti. Yaklaşık bin camide gerçekleştirilen İrşat programlarında ayrıca hafız öğrenciler müezzinlik ve imamlık yaptı. Hafız talebelerin imamlığında Teravih namazları kılınırken, Kestanepazarı hocalarının verdiği vaazlarla da vatandaşların merak ettiği dini konularda bilgilendirme yapıldı.

Tüm irşat programlarında Kestanepazarı gönüllüsü hayırsever iş adamları ve Kestanepazarı mezunlarının verdiği iftar sofralarında, hafız talebeler ile vatandaşlar hep birlikte iftar etme mutluluğunu da yaşadı.

“KESTANEPAZARI İÇİN RAMAZAN TATLI BİR TELAŞTIR”

Ramazan ayının her yıl olduğu gibi bu yıl da Kestanepazarı ailesinde büyük bir heyecan ve mutlulukla karşılandığını dile getiren Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yurt Yöneticisi Halil Taşcı, Ramazan boyunca irşat dışında İzmir’de 42 camide Kestanepazarı Hafızları tarafından mukabele okunduğunu da belirtti. Yapılan mukabelelerin büyük çoğunluğunun Kadir Gecesi’nde tamamlandığını da dile getiren Taşcı, “Ramazan demek, Kestanepazarı için yarı uyku ve uykusuzluk demektir. Tatlı bir telaştır. Talebelerin rızkıdır. Başlarımız yukarıda gideceğimiz camiinin minaresini arayıp yolumuzu bulmaya çalışmak demektir. Kestanepazarı’nda Ramazan demek, her gün başka bir hafızın arkasında Teravih namazı için saf tutmak demektir” dedi.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif