Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi STEM ve Robotik Sınıfı Açıldı

Milli Kültür Ve Ahlaka Hizmet Vakfı tarafından İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi içerisinde yaptırılan STEM ve Robotik sınıfları, İmam Hatip Okulları Robotik Ve Kodlama Tanıtım Günleri ile aynı günde açıldı. Açılış programı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Fatih Vargeloğlu, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Din Öğretimi Şube Müdürü Yusuf Yılmaz, Karabağlar İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Ender Karabulut, Gaziemir Müftüsü Ekrem Saylam, Kestanepazarı Fidan Eğitim Kurumları Derneği Başkanı Mehmet Mahir Karaşen ve Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği 2. Başkanı Cüneyd Dayhan’ın da aralarında bulunduğu davetli grup ile gerçekleştirildi. Program sırasında, ayrıca Okul Aile Birliği’nin topladığı bağışlar ve Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı’nın desteği ile yapılan okul mescidinin de resmi açılışı gerçekleştirildi.

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Eğitim Kampüsü içerisinde yer alan İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde STEM ve Robotik sınıfları ile okul mescidinin açılışı gerçekleştirildi. İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin geleceğin bilimi olarak gösterilen uygulamaların eğitimlerini alarak, geleceğe tam donanımlı hazırlanabilmesi ihtiyaç duyulan STEM ve Robotik sınıfları Milli Kültür Ve Ahlaka Hizmet Vakfı tarafından yaptırıldı. Sınıfların açılışı için düzenlenen törende söz alan İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Fatih Vargeloğlu katılımcıların dikkatini salonda bulunan “Oku. Yaratan Rabbin adıyla oku” çekti. Okumanın her zaman çok önemli olduğunu ve dinimizin de bunu bize emrettiğine vurgu yapan Vargeloğlu, “Çağın gerekliliği olan böyle güzel dersliklere ve bu tür organizasyonlara İzmir’in en köklü okullarından olan İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin öncü olması çok güzel bir şey.  Bu sınıflar çocuklarımızın eğitiminde çok büyük bir artı olacak” dedi.

Konuşmanın ardından Robotik ve STEAM sınıflarının açılışı yapılarak sınıflar gezildi. Sınıfların yapımını üstlenen Milli Kültür Ve Ahlaka Hizmet Vakfı Yönetim Kurulu adına Mehmet Mahir Karaşen ve Cüneyd Dayhan’a, İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Hasan Ali Yazıcı teşekkür plaketi takdim etti.

Ardından İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Aile Birliği’nin topladığı bağışlarla yaptırdığı okul mescidi açılışı yapıldı. Daha sonra kapalı spor salonuna geçen davetliler burada İmam Hatip Okulları Robotik Ve Kodlama Tanıtım Günleri’ne katıldı. Öğrenciler burada kendi tasarladıkları robotların sunumlarını yaparken İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı M. Fatih Vargeloğlu, katılımcı okullara teşekkür beratı verdi.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif