Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

İzmir AİHL Okul Aile Birliği, Hafızlara Hedeflerini Anlattı

İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Aile Birliği kahvaltı programında, Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Muammer Erbaş, Kestanepazarı Öğrenci Yurdu Yurt Müdür Yardımcısı Ali Koç ile İmam Hatip Lisesine devam eden hafız öğrencileri bir araya getirdi.
Erbaş’ın açılış konuşmasıyla başlayan programda öğrencilere hitaben; “Ben de sizlerden biriyim. Zor imkânlarla Karşıyaka İmam Hatibi bitirdim. Yüksek puanla ilahiyata yerleştim ama öğretmenlerim ‘ilahiyata gidip ne yapacaksın’ dediler. Ama hedefimden vazgeçmeyerek bu doğrultuda İlahiyata geldim ve arkadaşlarım bir çalışırken ben üç çalıştım.” diyerek hayat tecrübelerini anlattı. Amerika, Fransa, Azerbaycan’da devlet adına bulunduğunu da belirten Erbaş; “İmam hatiplerde yetişen gençlerin üniversiteye mutlaka rehberlik yapılarak yerleştirilmesi gerekiyor.” dedi. Fakülte Yönetimi olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtti.

Kahvaltı sonrasında İzmir İmam Hatipliler ve Mezunlar Derneği Başkanı Burhanettin Kansızoğlu kapanış konuşması yaptı. Konuşmasında öğrencilere ideal hedefleri göstererek, imam hatipli olmanın önemini anlattı. Kansızoğlu; “İmam hatiplinin misyonu; her alanda, dini ilimler yanında diğer ilimlerle de donanarak mezun olması olmalıdır.” diyerek imam hatiplilere ülkede, dünyada ve İslam âleminde ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

İzmir AİHL Okul Aile Birliği Kahvaltı Programı Düzenledi
İzmir AİHL Okul Aile Birliği Kahvaltı Programı Düzenledi
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif