İnşallah Torunlarım da Kestanepazarı’nda Eğitim Alır

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Halkla İlişkiler Müdürü Ali Koç, Balıkesir İvrindi İlçe Müftüsü Mehmet Emin Yıldırım’ı makamında ziyaret etti. Yapılan ziyaretten büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Müftü Yıldırım, “4 oğlumda Kestanepazarı’nda aldığı eğitimle hafız oldu. Rabbim torunlarımızı da Kestanepazarı’na gönderip hafız yapmayı nasip eder inşallah” şeklinde dua etti.

ÇOCUKLARIM KESTANEPAZARI’NDA EĞİTİM ALDI
Kestanepazarı’nı Kur’an Kursları’nın Üniversitesi olarak gördüğünü dile getiren İvrindi İlçe Müftüsü Mehmet Emin Yıldırım, dört oğlunun da Kestanepazarı Kur’an Kursları’nda hafızlık yaptığını dile getirdi. Bir kızının da Kestanepazarı kurucularından Raif Cilasun’un açtığı Büyük Hatay Camii Kız Kur’an Kursu’nda hafızlık yapması sebebiyle onu da Kestanepazarı Mezunu olarak gördüğünü dile getiren Müftü Yıldırım, “İnşallah torunlarımızı da Kestanepazarı’na göndermek ve orada hafız olmalarını görmek nasip olur” şeklinde dua etti.

KUR’AN KURSLARI’NIN EN BÜYÜĞÜ
Kestanepazarı’nın her yıl 50’nin üzerinde hafız mezun ettiğini de sözlerine ekleyen Müftü Yıldırım, “Bu hiç kolay bir iş değil. Zaten hafızlık eğitimi veren çok az Kur’an kursu kaldı. Kestanepazarı hocalarıyla, hizmetlileriyle ve sosyal imkânları ile tam donanımlı bir kurs. Kestanepazarı’nda düzgün bir biçimde çalışan çocuğun, hafız olmaması mümkün değil. Ayrıca İzmir’de olması sebebiyle de Kestanepazarı’nın ayrı bir önemi vardır. Tüm bu özelliklerinden dolayı Kestanepazarı Kur’an Kursları’nın en büyüğüdür. Kestanepazarı Kur’an Kursumuz, kıyamet gününe kadar böyle hafız yetiştirmeye devam etsin inşallah diye dua ediyorum” dedi.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu:
“Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.”
Buhârî, “Feżâʾilü’l-Ḳurʾân”, 21 | Ebû Dâvûd, “Vitir”, 14,15,19 | Tirmizî, “S̱evâbü’l-Ḳurʾân”, 15