Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

İmam Hatip Liseleri Arası Arapça Yarışmalarında İl Birincisi Olduk

7.Arapça Bilgi ve Etkinlik yarışması İl elemeleri yapıldı. Türkiye genelinde 81 ilden 1873 okulun başvurduğu yarışmanın il elemeleri tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak gerçekleşti.Yarışma, Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün koordinesinde, Akademi Lisan ve İlmi Araştırmalar Derneği’nin destekleriyle “Arapça Öğretimini Geliştirme Projeleri” kapsamında Türkiye’deki İmam Hatip okulları arasında düzenleniyor.İzmir’li Öğrenciler En İyiyi Belirlemek İçin Yarıştı

İzmir’de bulunan İmam Hatip Liseleri arasındaki yarışmalar Arapça şiir okuma ve Arapça hikâye canlandırma kategorileride gerçekleşti. Bilgi yarışması kategorisinin ise iki ayrı oturumda il finalleri düzenlendi.

Liseler arasındaki bilgi yarışması kategorisinde 16 okuldan 64 öğrenci, şiir kategorisinde 16 okuldan 16 öğrenci, metin canlandırma yarışmasında 10 okuldan 20 öğrenci il elemelerinde yer aldı.

Kestanepazarı Öğrencileri, İzmir İHL’yi Birinciliğe Taşıdı

Kestanepazarı Eğitim Kurumlarında yetişen öğrencilerimiz İzmir Karabağlar Anadolu İmam Hatip Lisesi adına yarıştılar. Yarışmalarda birincilik elde eden öğrencilerimiz camiamızı sevindirdi. Yarışmalarda dereceye girenler şu şekilde sıralandı;

İmam Hatip Liseleri Arapça Şiir Okuma Kategorisinde,

İzmir Karabağlar Anadolu İmam Hatip Lisesi birinci, Bornova Anadolu İmam Hatip Lisesi ikinci, Torbalı Anadolu İmam Hatip Lisesi üçüncü oldu.

İmam Hatip Liseleri Arapça Metin Canlandırma Kategorisinde, İzmir Karabağlar Anadolu İmam Hatip Lisesi birinci, Karşıyaka Muhsin Yazıcıoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi ikinci,  Konak Hisar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ise üçüncülüğü elde etti.

Arapça Bilgi Yarışması için 29 Nisan 2016’da Bilecik’te düzenlenecek olan bölge yarışmasına katılacaklar. Metin Canlandırma yarışmasında dereceye giren öğrenciler Bölge yarışmaları için etkinlik videolarınını Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne gönderecekler.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif