Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

444 9 232

Kurucularımızdan, ilk hocamız Kurra Hafız Salih Tanrıbuyruğu vefatının 26. yıldönümünde Karşıyaka Soğukkuyu Mezarlığındaki kabri başında dualarla anıldı.

Karşıyaka Soğukkuyu Kabristan Camii’nde saat 15.30’da İkindi namazı öncesi Kur’an tilavetiyle başlayan program, üstat Tanrıbuyruğu’nun kabri başında; Kestanepazarı, Evliyazade Akkuş Kur’an Kursu talebeleri ve tüm sevenlerinin okuduğu onlarca hatmin duasıyla devam etti.

Kestanepazarı Camiası ve Evliyazade Akkuş Kur'an Kursu Hocaları, Üstat Salih Tanrıbuyruğu'nun Kabri Başında Kur'an Tilavet Etti

Programın sonunda, merhumun talebelerinden olan, Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı Başkanı Lütfi Görmez kısa bir konuşma yaptı.

Görmez “Tohumları 67 yıl önce ihsan ve ihlâsla atılmış olan Kestanepazarı bugün binlerce hafız, on binin üzerinde öğrenci yetiştirmiştir. Tanrıbuyruğu hocamız, bugün profesör, doçent, müftü, vaiz, imam olarak hizmet eden binlerce talebe okutmuştur. Nasıl ki bir insan için hayırlı evladı amel defterini kapatmıyorsa, hocamızın yetiştirdiği on binlerce talebesinin yaptığı hayırlar da onun amel defterine yazılıyordur. Bugün Tanrıbuyruğu hocamızın torununun başında bulunduğu Evliyazade Akkuş Kur’an Kursu da bu büyük çınarın bir dalıdır. Rabbim inşallah onlara büyük başarılar nasip eyler. Samimi hizmetleri günümüze kadar ulaşan ve büyüyerek devam eden üstadımızı saygıyla anıyor, rabbimizin bizi cennette tekrar buluşturmasını niyaz ediyorum.” şeklinde konuştu.

Programa katılanlara, merhumun yakınları tarafından lokma ikram edildi.

Kurra Hafız Salih Tanrıbuyruğu Hocaefendi, Vefatının 26. Yıldönümünde de Talebeleri ve Sevenleri Tarafından Dualarla Anıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.