Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

İl Spor Merkezleri Açılış Törenine Katıldık

Türk sporuna ve kulüplerine sporcu kazandırma gayesiyle çalışan il spor merkezleri İzmir Halkapınar Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen İl Spor Merkezleri Açılış Töreni’yle çalışmalarına başladı.

İdarecilerimiz Açılış Programına Katılarak Diyanet Gençlik Spor Kulübü Öğrencilerini Destekledi

İzmir Vali Yardımcısı Fazıl Akgün Açılışa Katıldı

Törene Vali Yardımcısı Fazlı Akgün, Spor Genel Müdürlüğü Baş Müfettişleri Ayfer Cengiz Eker ve Osman Baytekin, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Metin Kaplan, İl Müftü Yardımcısı Mehmet Gündoğdu, spor kulüpleri, antrenörler, ve sporcular’ın yanı sıra öğrenci velileri de katıldı. Diyanet Spor Kulübü’nün de sporcularının bulunduğu açılışa Kestanepazarı’nı temsilen Kestanepazarı Yurt Yöneticisi Gazi Pehlivan ve Yurt Müdür Yardımcısı Ali Koç katıldı.

Hayatınızdan Sporu Hiç Çıkarmayın

Törende konuşan Vali Yardımcısı Fazlı Akgün “Spor yapmak insan hayatının kalitesini arttıran bir olay, bu nedenle hayatınızdan sporu hiç çıkarmayın, hepinize başarılar dilerim” dedi. 

​2012 Londra Olimpiyatları’nda İzmir’li 11 Sporcumuz Ülkemizi Temsil Edecek

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Metin Kaplan yaptığı konuşmada “Gençlik ve Spor Bakanlığı, kuruluş çalışmalarının hemen ardından çok önemli projelere start vermiştir. Özellikle Gençlerimizi ve çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, onların boş zamanlarını değerlendirmelerini, ülkemizin kültürel ve tarihsel zenginliklerini öğrenmelerini ve bu toplumu oluşturan ve geleceğin onlara emanet edileceği birer birey olduklarının farkına varmaları için bu projeler yürütülmektedir” diyerek İzmir’de düşünülen projeler hakkında bilgiler verdi.

Kaplan konuşmalarında “2012 Londra Olimpiyatlarında İzmir’li 11 sporcumuz Ülkemizi temsil edecek, bu nedenle çok mutlu ve gururluyum, İnşallah il spor merkezlerinden nice olimpiyat sporcuları yetişecektir.” müjdesini verdi.

Programda 2011-2012 eğitim – öğretim yılında okullar arası spor yarışmalarında Türkiye birincilikleri elde eden ve dereceye giren sporcularla okullarına ödül takdim edildi.

Tören İl Spor Merkezi öğrencilerinin yaptıkları gösterilerle son buldu.

Programa Vali Yardımcısı Fazıl Akgün, İl Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Metin Kaplan, İl Müftü Yardımcısı Mehmet Gündoğdu da Katıldı

Genç Yıldızlar Yaz Kur’an Kursu öğrencilerimiz İl Spor Müdürlüğü Gaziemir Spor Tesislerinde, Güreş Antrenörü Yıldırım Çelebi nezaretinde çalışmaktadır.

 Haber: İzmir İl Spor Müdürlüğü

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif