Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

İl Müftüsü Salih Sezik Kurumumuzu Ziyaret Etti

İzmir İl Müftüsü Salih Sezik, Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nin İzmir Hatay’da bulunan Eğitim Kampüsü’nü ziyaret etti. Başkan Cüneyd Dayhan ile görüşen İzmir İl Müftüsü Sezik ayrıca yurt imkânlarını da yerinde inceledi.

İzmir İl Müftüsü Salih Sezik ve İl Müftü Yardımcısı Metin Akbaş, Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nin İzmir Hatay’daki Eğitim Kampüsünü ziyaret etti. Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği ile Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı Başkanı Cüneyd Dayhan’ın makamında ağırladığı İl Müftüsü Sezik ile İl Müftü Yardımcısı Akbaş’a dernek ve vakfın çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu öğrencileri için yapılan “Ahşap, Ebru ve Robotik Kodlama” atölyelerini de gezen İl Müftüsü Sezik, kampüste gerçekleştirilen Kur’an ve Hafızlık Eğitimi ile öğrenciler için yapılan sosyal faaliyetler hakkında da detaylı bilgi aldı.

İl Müftüsü Sezik, yapılan çalışmalar ve faaliyetlerden ötürü Kestanepazarı hocaları ve yöneticilerini tebrik ederek, başarılarının artarak devam etmesi temennisinde bulundu.

Salih SEZİK
Erzurum -Tortum’da dünyaya geldi.

İlahiyat fakültesi ve dini yüksek ihtisas eğitimini Kayseri’de, yüksek lisansını ise Sivas‘ta tamamladı.

Din görevlisi ve cezaevi vaizi olarak görev yaptıktan sonra sırasıyla Ağrı Taşlıçay, Kastamonu Taşköprü ve Kayseri İncesu ilçelerinde İlçe Müftüsü ve Kayseri İl Müftü Yardımcısı olarak görev yaptı.

4.1.2017 tarihinden itibaren Yozgat İl Müftüsü olarak görev yapan Sezik, 20.3.2021 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle İzmir İl Müftülüğü görevine atandı.

Sezik, evli ve 4 çocuk babasıdır.

 

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif