İl Müftümüz Kestanepazarı Eğitim Kampüsü’nü Ziyaret Etti

İzmir İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan, Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nin İzmir Hatay’da bulunan Eğitim Kampüsü’nü ziyaret etti. Başkan Çoşkun Akın ile görüşen İzmir İl Müftüsü Balkan ayrıca yurt imkânlarını inceleyip, kitap sergisini de gezdi.

İzmir İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan ve Karabağlar İlçe Müftüsü Feyyaz İdin, Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nin İzmir Hatay’daki Eğitim Kampüsünü ziyaret etti. Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği ile Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı Başkanı Çoşkun Akın’ın makamında ağırladığı İlçe Müftüsü İdin ve İl Müftüsü Balkan’a dernek ve vakfın çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu ve Özel Kestanepazarı Hatay Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu öğrencileri için yapılan “Ahşap, Ebru ve Robotik Kodlama” atölyelerini de gezen İl Müftüsü Balkan, kampüste gerçekleştirilen Kur’an ve Hafızlık Eğitimi ile öğrenciler için yapılan sosyal faaliyetler hakkında da detaylı bilgi aldı.

Son olarak Kestanepazarı 8. Kitap Sergisi’ni de ziyaret ederek, öğrencilere tanıtımı yapılan kitapları da inceleyen İl Müftüsü Balkan, yapılan çalışmalar ve faaliyetlerden ötürü Kestanepazarı hocaları ve yöneticilerini tebrik ederek, başarılarının artarak devam etmesi temennisinde bulundu.

 

İzmir İl Müftüsü Recep Şükrü BALKAN

1968 yılında İstanbul Üsküdar’da doğdu. İlkokuldan sonra İstanbul Beykoz Göksu Kuran Kursunda hafızlığını tamamladı.

1989 yılında Üsküdar İmam Hatip Lisesinden, 1995 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Akabinde askerliğini bitirip 1997 yılında 14. Dönem kursiyeri olarak girdiği İstanbul Haseki Eğitim Merkezi’nden 1999 yılında mezun olmuştur.

Aynı yıl girdiği müftülük sınavını kazanarak Kütahya’nın Hisarcık İlçe Müftüsü olarak ilk müftülük görevine başlayan Recep Şükrü BALKAN, sırasıyla 2002 yılında Sakarya’nın Karapürçek ilçesine, 2008 yılında Sakarya ili Hendek İlçe Müftülüğüne, 2011 yılında Kocaeli’nin Gebze ilçe Müftülüğüne, 2013 Yılında ise Sivas İl Müftülüğüne atanan Balkan, 3 Mayıs 2018 Tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan kararla İzmir İl Müftülüğüne atanmıştır.

Recep Şükrü Balkan evli ve 2 çocuk babasıdır.

Soldan sağa Kestanepazarı Halkla İlişkiler Müdürü Ali Koç- Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı 2.Başkanı İbrahim Özpoyraz- Kestanepazarı Eğitim Koordinatörü Zübeyir Kuyubaşı- İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan- Kestanepazarı Yönetim Kurulları Başkanı Çoşkun Akın- Karabağlar Müftüsü Feyyaz İdin- Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yurt Yöneticisi Halil Taşcı- Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği İdari İşler ve Personel Müdürü Ahmet Özer

İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan Başkan Çoşkun Akın ile birlikte Robotik Kodlama Sınıfını Gezdi

İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan Ahşap Atölyesi’ni gezerek öğrencilerin kuşlar için yaptığı yuvaları inceledi

İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan Ahşap Atölyesi’ni gezerek öğrencilerin Türk Hava Kurumu Ahşap Planörü çalışmalarını inceledi

 

İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan 8.Kitap Sergisini gezerek kitapları inceledi

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif