İzmir İHL Ziyaretlerinde, Öğrencilerin Okul Tercihlerinde İHL’nin Arttığı Konuşuldu

Kestanepazarı yetkilileri yeni açılan imam hatip liselerini ziyaret etti. Ziyarette imam hatip liselerinin artan öğrenci taleplerine cevap vermesi gerektiği konusu konuşuldu.

Halkla ilişkiler müdürü Mustafa Yaman ve İzmir İHL Müdürü Arif Ayyıldız arasında geçen konuşmada İmam – Hatip Liselerinin önündeki bazı engellerin kaldırılmasıyla birlikte bu okulları tercih eden öğrenci sayısının Türkiye genelinde artmaya başladığı konusuna değinildi.

Soldan: İzmir İHL Ziyareti / Müdür Arif Ayyıldız - Mustafa Yaman

İzmir İmam Hatip Lisesi Eğitim Binası, Artan Öğrenci Talebine Cevap Veremiyor  

İzmir’e 4 yeni imam hatip lisesi kazandırılmasının iyi bir gelişme olduğu, fakat yinede bu okullara olan talep fazlalığı sebebiyle kontenjanların artması gerektiğini belirten Ayyıldız, İzmir’in merkezinde, Hatay’da bulunan okullarının öğrenci sayısında geçen yıla oranla % 30’luk bir artış olduğunu söyledi.

2011 – 2012 Eğitim yılına 1260 öğrenci, 85 öğretmenle başlayan okul yöneticileri, gelecek seneye bu okullarda eğitim hayatına devam etmek isteyen öğrencilerin taleplerini karşılayamayacaklarını düşünüyor. 

Milli eğitim standartlarında bir sınıfın 30 kişi olduğunu söyleyen Ayyıldız; bizim sınıf başına düşen öğrenci sayısı 45 diyiyor.

Soldan: Mustafa Yaman - İzmir İHL Baş Müdür Yard. Ramazan Aydın


İmam Hatip Liseleri Toplumun Daha Huzurlu ve Mutlu Olmasını Sağlıyor

İzmir İHL Müdür Başyardımcısı Ramazan Aydın ise İmam Hatiplerin verdiği eğitimle gençlerdeki manevi ve milli duyguları arttırdığı bunun akabinde de İmam Hatip olan yerlerde daha mutlu ve huzurlu bir toplum yapısı oluştuğunu vurguladı.

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
Yazdır

Yorum Yok

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu:
“Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.”
Buhârî, “Feżâʾilü’l-Ḳurʾân”, 21 | Ebû Dâvûd, “Vitir”, 14,15,19 | Tirmizî, “S̱evâbü’l-Ḳurʾân”, 15