Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği, Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı ile Kestanepazarı Fidan Eğitim Kurumları Derneğimizde uzun yıllar hocalık ve yöneticilik yaparak çok sayıda öğrencinin, hafız ve ilim adamının yetişmesine sebep olan Hulusi Hatiboğlu hocamız, vefatının 6. seneidevriyesinde dualarla anıldı.

Kestanepazarı Eğitim Kampüsü’nden hareket eden bir servis ile Ahmetbeyli Camii’ne giden Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği İdari İşler ve Personel Müdürü Ahmet Özer, Halkla İlişkiler Müdürü Ali Koç, Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu hocası Seyhan Uğurlu, Bilal Gülşahin, Mehmet Ali Yakalı ve personellerimizden İlhan Uygun, kıldıkları önce öğle namazını kıldılar. Kılınan öğle namazının ardından hocamızın kabrine geçilirken, uzun yıllar hocamızın hizmetinde yer almış olan İlhan Uygun, hocamınız kabrini temizleyip, çöken yerlerini tamir etti. Ardından Kestanepazarı heyeti, hocamızın aile üyeleri, Ahmetbeyli Camii İmam Hatibi Recep Özen ve Tire Şehit Mehmet Oruç İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Mezunumuz Ömer Malkoç, hocamızın kabri başında mülk surelerini okuyup, öğrencilerimiz tarafından okunan hatimlerin de duasını yaptı.

HULUSİ HATİBOĞLU KİMDİR
Uzun yıllar Kestanepazarı’nda hoca ve yönetici olarak hizmet eden Kestanepazarı Dernek Eski Başkanlarından Hulusi Hatiboğlu 1950’li yıllarda Kestanepazarı’nda hafızlığını tamamladıktan sonra İstanbul İsmailağa Medresesi’nde Arapça eğitimi almış ardından Mısır El-Ezher Üniversitesi’ni bitirip İzmir’e dönmüştür.

Hayatı boyunca yüzlerce talebe yetiştirmiş olan Hulusi Hatiboğlu Hoca, 1977 yılından 2010’lu yıllara kadar aktif olarak talebelere Arapça ve İslami ilimler alanında dersler okutmuş ayrıca Kestanepazarı Eğitim Kurumları bünyesinde hizmet veren dernek ve vakıfların tamamında başkanlık ve yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.