Hulusi Hatipoğlu HİKEM’de Dualarla Anıldı

Kestanepazarı Yönetim Kurulları Başkanı Cüneyd Dayhan ve Yönetim Kurulu üyeleri ile Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Hocaları, Hulusi Hatipoğlu Hocamızın vefatının 7. yılında HİKEM’de bir araya gelerek Hatipoğlu Hoca için okunan hatimlerin duasını yaptı.

1990-92 yılları arasında Millî Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı, 1990-2005 yılları arasında Kestanepazarı Fidan Eğitim Kurumları Derneği’nde ve 2003-2004 yılları arasında da Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nde başkanlık yapmış olan Hulusi Hatipoğlu Hocamızın vefatının 7. yılında anma programı gerçekleştirildi.

Hulusi Hocamız tarafından bağışlanan ve Hulusi Hoca İlim ve Kültür Merkezi (HİKEM) olarak kullanılan evde yapılan programa Kestanepazarı Yönetim Kurulları Başkanı Cüneyd Dayhan, Yönetim Kurulu Üyeleri Fatih Boyacı, Hasan Başman, İdari İşler Müdürü Ahmet Özer ve Halkla İlişkiler Müdürü Ali Koç ile Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Hocalarından Hafız Mehmed Ali Yakalı, Hafız Fatih Pamuk ve Hafız Bilal Gülşahin katıldı. Kur’an-ı Kerim tilaveti yapılarak Hocamızın dualarla anıldığı programda ayrıca Kur’an Kurslarımızdaki hafız öğrencilerin Hocamızın ruhuna hediye ettikleri hatmi şeriflerin duası da yapıldı.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu:
“Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.”
Buhârî, “Feżâʾilü’l-Ḳurʾân”, 21 | Ebû Dâvûd, “Vitir”, 14,15,19 | Tirmizî, “S̱evâbü’l-Ḳurʾân”, 15