Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Hocalarımızdan Yasin Uslu, Hafızlık Yarışmasında İzmir Birincisi Oldu

Her yıl 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan, Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle, din görevlileri arasında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen yarışmalar başladı.

İzmir İl Müftülüğü’nün organizesiyle, tarihi Hisar Camii’nde gerçekleşen hafızlık yarışmasında Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Öğreticisi Yasin Uslu İzmir birincisi olarak bölge elemelerinde ilimizi temsil etmeye hak kazandı.

Jüri üyeliğini; İzmir İl Müftüsü Prof. Dr. Ramazan Muslu, DEÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Yıldırım, İl Müftü Yardımcıları Muharrem Gül ve Mehmet Tüfekçioğlu, Konak ilçe Müftüsü Zeki Aksoy, İzmir İl Murakıbı Süleyman Temiz’in yaptığı yarışmada dereceye giren din görevlileri şöyle açıklandı.

Yasin Uslu

1. Yasin Uslu

2. Muhammed Çöpür

3. Osman Yıldırım

Yarışmada dereceye giren din görevlisi hafızlar,  İzmir İl Müftülüğü tarafından altın ile ödüllendirildi. Ayrıca tüm yarışmacılara çeşitli hediyeler takdim edildi.

 

Camiler ve Din Görevlileri Haftası, Din Görevlileri Arası Hafızlık Yarışması İzmir’de Görev Yapan Hafızları Hisar Camii’nde Topladı

Din Görevlileri Arası Hafızlık Yarışması Takvimi

Bölge elemeleri: 16 Haziran 2013

Türkiye finali: 14 Temmuz 2013 / Manisa

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif