Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı ile Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nin hamiliğini yaptığı Hisar Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu’nun ilk öğrencileri, Kestanepazarı Spor Tesisleri ve Mesire Alanı’nda düzenlenen piknik organizasyonunda hep birlikte eğlendi.

ÖĞRENCİLERİN BİRBİRLERİNİ YAKINDAN TANIMALARI SAĞLANDI

Bu yıl sınavla öğrenci alan proje liseleri arasında yer alarak eğitim öğretim hayatına başlayan Hisar Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu’nun tüm öğrencileri, piknik etkinliği ile bir araya geldi. Yeni eğitim öğretim döneminin başlamasından 15 gün sonra Buca’da bulunan Kestanepazarı Spor Tesisleri ve Mesire Alanı’nda yapılan etkinlikte Hisar Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu öğrencilerinin birbirlerini daha yakından tanımaları sağlandı.

ÖĞRENCİ ETKİNLİKLERİ ARTARAK DEVAM EDECEK

Öğrencilerinin moral ve motivasyonlarını artırmak ve birbirlerini daha yakından tanımalarını, arkadaşlık ilişkilerini güçlendirmek için yapılan piknik etkinliğinde, birçok sportif faaliyette gerçekleştirildiğini belirten Kestanepazarı Sosyal Faaliyetler Sorumlusu Halil İbrahim Atakan, “Etkinlik alanına vardığımızda hep birlikte dağ yürüyüşü yaptık. Ardından futbol, basketbol ve bisiklete binme gibi sportif faaliyetlerde bulunduk. Hep birlikte yaptığımız pikniğin ardından alanda bulunan Yörük Çadırı’nda kıldığımız öğle namazı sonrası öğrencilerin kaynaşmalarını sağlayıcı ve dikkatlerini artırıcı çeşitli yarışma ve etkinliklerde bulunduk. Ayrıca alanda bulunan büyük ve küçükbaş hayvanlar genelde şehir ortamında büyüyen öğrencilerimizin çok ilgisini çekti. Öğrencilerin moral ve motivasyonlarını artıran ve kaynaşmalarını sağlayan etkinliklerimizi artırarak devam ettirmeyi düşünüyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.