Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Hisarlı Öğrenciler Hep Birlikte Piknikte Eğlendi

Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı ile Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nin hamiliğini yaptığı Hisar Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu’nun ilk öğrencileri, Kestanepazarı Spor Tesisleri ve Mesire Alanı’nda düzenlenen piknik organizasyonunda hep birlikte eğlendi.

ÖĞRENCİLERİN BİRBİRLERİNİ YAKINDAN TANIMALARI SAĞLANDI

Bu yıl sınavla öğrenci alan proje liseleri arasında yer alarak eğitim öğretim hayatına başlayan Hisar Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu’nun tüm öğrencileri, piknik etkinliği ile bir araya geldi. Yeni eğitim öğretim döneminin başlamasından 15 gün sonra Buca’da bulunan Kestanepazarı Spor Tesisleri ve Mesire Alanı’nda yapılan etkinlikte Hisar Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu öğrencilerinin birbirlerini daha yakından tanımaları sağlandı.

ÖĞRENCİ ETKİNLİKLERİ ARTARAK DEVAM EDECEK

Öğrencilerinin moral ve motivasyonlarını artırmak ve birbirlerini daha yakından tanımalarını, arkadaşlık ilişkilerini güçlendirmek için yapılan piknik etkinliğinde, birçok sportif faaliyette gerçekleştirildiğini belirten Kestanepazarı Sosyal Faaliyetler Sorumlusu Halil İbrahim Atakan, “Etkinlik alanına vardığımızda hep birlikte dağ yürüyüşü yaptık. Ardından futbol, basketbol ve bisiklete binme gibi sportif faaliyetlerde bulunduk. Hep birlikte yaptığımız pikniğin ardından alanda bulunan Yörük Çadırı’nda kıldığımız öğle namazı sonrası öğrencilerin kaynaşmalarını sağlayıcı ve dikkatlerini artırıcı çeşitli yarışma ve etkinliklerde bulunduk. Ayrıca alanda bulunan büyük ve küçükbaş hayvanlar genelde şehir ortamında büyüyen öğrencilerimizin çok ilgisini çekti. Öğrencilerin moral ve motivasyonlarını artıran ve kaynaşmalarını sağlayan etkinliklerimizi artırarak devam ettirmeyi düşünüyoruz” dedi.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif