Hisarlı Çocuklar Müze Gezisinde

Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı ile Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği tarafından himaye edilen Hisar Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu’nun hafız öğrencileri Çocuk Müzesi’ni gezdi.

Hisar Anadolu İmam Hatip Ortaokulu Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu 5. Sınıf öğrencisi hafızlar 2 grup halinde Karşıyaka’da bulunan Çocuk Müzesi’ni gezdi. Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Sosyal Faaliyetler Sorumlusu Halil İbrahim Atakan eşliğinde yapılan etkinlikte 57 hafız öğrenci, eski çağlarda yaşamış olan dinozorlar hakkında bilgi alırken dinozor maketlerini de inceledi.

SİMÜLASYON ÜZERİNDEN HAVALİMANINDA YOLCULUK YAPTILAR

Müze ziyaretinde böcek türlerini de inceleyen hafız öğrenciler, ayrıca doğal yaşam ve vahşi hayvanlar hakkında da bilgi aldı. Yapılan müze ziyaretinde öğrencilerin sosyal hayat etkinliklerini de deneyimleme imkanı bulduklarını belirten Sosyal Faaliyetler Sorumlusu Atakan, “Hafız öğrencilerimiz yerine getirmeleri gereken vatandaşlık görevlerini öğrenirken ayrıca simülasyon üzerinden havalimanlarında güvenli yolculuk için yapmaları gerekenleri de deneyimlediler” şeklinde konuştu.

YENİLENEBİLİR ENERJİ VE ORGANİK TARIMI ÖĞRENDİLER

Müze ziyaretinde hafız öğrencilere trafik kuralları ve trafikte daha hoşgörülü davranmak için yapmaları gerekenler hakkında kısa bir seminer de verilirken öğrenciler daha sürdürülebilir bir çevre ve hayat için yenilenebilir enerji ve organik tarım hakkında da detaylı bilgi aldı.

Yapılan ziyaretin öğrencilerin kişisel gelişimleri için çok önemli ve yararlı olduğunu dile getiren Sosyal Faaliyet Sorumlusu Atakan, “Dernek ve vakıf yönetim kurulu üyelerimiz ile Başkan Çoşkun Akın Beyefendiye öğrencilerimize ve bu tür faaliyetlerimize vermiş oldukları maddi manevi tüm desteklerden dolayı öğrencilerimiz ve velilerimiz adına teşekkür ederim” dedi.

 

 

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif