Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

HAYIRSEVER İŞ ADAMI HAMDİ BOYACI SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yakın arkadaşı Yönetim Kurulu Üyelerimiz Halil Fatih Boyacı ve Faik Boyacı’nın babası iş adamı Hamdi Boyacı son yolculuğuna uğurlandı.

Bir süredir mücadele ettiği akciğer kanseri için tedavi gören, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yakın arkadaşı iş adamı Hamdi Boyacı, dün İzmir’deki evinde 75 yaşında hayatını kaybetti. Kentin tanınmış isimlerinden Boyacı’nın cenazesi, öğle namazına müteakip Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından, Menderes ilçesi Küner Mahallesi’ndeki Aile Kabrine defnedildi.

Cenaze törenine yakınları, oğulları Fatih ile Faik Boyacı’nın yanı sıra İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün dayısı Prof. Dr. Ahmet Satoğlu, İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan ve İlçe Müftüleri AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, İSTOK Dönem Başkanı Cüneyd Dayhan, İzmir Ticaret Odası Meclis Başkanı Selami Özpoyraz, MÜSİAD İzmir Şube Başkanı Ümit Ülkü ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Cenaze namazını Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Ahmet Tahir Dayhan kıldırırken, namaz sonrasında Halil Fatih Boyacı babasını anlatarak, dua etti. Hamdi Boyacı’nın eşi Miyase ile kızı Betül Boyacı da evde taziyeleri kabul etti. Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın aileyi telefonla arayarak taziyelerini ilettiği bildirildi.

BAŞBAKAN ZİYARETİNE GİTMİŞTİ

Başbakan Binali Yıldırım da Nisan ayında, tedavi gördüğü İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ziyaret ettiği Hamdi Boyacı, hayırseverliği ve sivil toplum çalışmalarıyla tanınıyordu.

Cenaze namazını Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Ahmet Tahir Dayhan kıldırdı.

Cenaze namazı sonrasında Halil Fatih Boyacı babasını anlatarak, dua etti.   

Hamdi Boyacı’nın naaşı Menderes Küner Mahallesi’ndeki aile kabristanına defnedildi

Defin sonrası Hamdi Boyacı’nın oğulları, torunları ve yakınları taziyeleri kabul etti.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif